| ExXify50 a întrebat:

Sall, am o intrebare daca ai mei s-au despartit si fratele meu vrea sa vina la noi(el sta cu tata si eu cu mama si are aproape 17 ani) si el vrea sa vina dar tata nu il lasa cum poate sa faca ca sa vina? mercii anticipat si funditaaa

4 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Tatalui tau ii este frica sa nu-l piarda si pe el. E greu sa dai un sfat asa in 2 cuvinte. Trebuie sa vorbiti cu totii. Spune-tii tatalui vostru ca s-au despartit ei parintii, nu si voi copiii si firesc e copiii sa-si viziteze ambii parinti. Razbunarea si orgoliul nu duc la nimic. Sa lase trecutul in spate si sa salveze ce se mai poate din prezent. Daca cu adevarat va iubeste, nu trebuie sa platiti voi greselile lor. Bafta!

| doc69 a răspuns:

Ff simplu sa se duca la protectia copilului si sa spuna problema vor interveni specialistii,, nu are cum sa ii incalce drepturile si nici libera circulatie

| cotcodac4 a răspuns:

Are 17 si nu poate sa isi spuna cuvantul?! copii sunt incredintati mamelor de lege, el poate sa plece si acum.eu la 17 ani am plecat de acasa de tot si ca si asa nu prea mai calcam pe acasa deloc, eram mutat

| benquE a răspuns:

Are toate drepturile sa plece unde vrea. e mare deja. tongue