| JeffHardy2011 a întrebat:

Sall! Paste Fericit!

Ei, vreau si eu o pisicuta dar tata nu vrea sa imi cumpere (si chiar daca as avea bani nu m-ar lasa) cica nu are bani chatterbox, dar el nu ar aga un animal in casa nici e 1000$ laughing.

L-am intrebat intr-o zi de ce nu e de acord si el a zis ca nu are bani de vaccinuri chatterbox si de mancare saptamanala chatterbox.

Intrebarea este, cum as putea sa il conving sa imi cumpere una?

Daca mi-ar lua as avea grija de ea cel putin 15 din 24 happy.

M-as juca cu ea, as vorbi cu ea, i-as da sa manance, as scoate-o la plimbare.

Fundaaaaaaaaaaa

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu conteaza daca tu o sa ai grija de ea sau nu. atata timp cat tatal tau nu are bani!
...pana la urma ai renunta din mancarea ta, ca sa dai la pisica? nu prea cred!
daca nu ai resursele financiare necesare atunci renunta!

| Isabelamaria21 a răspuns:

Buna,

Pai daca nu te lasa sa cumperi una poti lua una neajutorata de pe strada ca nu trebuie neaparat cumparata si cred ca macar un colt de paine se gaseste sa ii dai sa manance nu?
Mai roaga-l si poate o sa mearga.

Sper ca am fost de ajutor.

Pa, pa

| KIdda_6499 a răspuns:

Ia o pisicuta de pe strada si poate ca sa il ajuti pe tatal tau cu banii strange bani pentru mancarea pisicii etc.si crde 'am pisica nu trebuie plimbata am si eu pisica pentru ca e cam riscant, pisica unei prietene a fost omorata de un caine in timp ce era la "plimbare"

| cosminasimona a răspuns:

gaseste o pisica abandonata! e gratis!happyhappynu costa bani...