| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare:de curand m-am indragostit de un baiat si nu stiu ce sa fac pentru ca nu prea vorbeste cu mine decat foarte putin.Cum sa il cuceresc? Va rog fara raspunsuri aiurea. Si va rog sa scrieti si cum sa fac primul pas(daca este nevoie)

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Intra-n gasca lui de prieteni si fa-te remarcata, bagate-n seama cu el si nu se stie, poate, poate! Multa bafta!

| Caro34 a răspuns:

Pai, nu toti oamenii sunt vorbareti si mai ales baietii. Este o maxima in germana care spune: "Barbatul un cuvant, femeia un dictionar!", dar acest lucru nu inseamna ca nu ar putea ajunge sa fie un "dictionar", daca tu il provoci putin la discutie. Nu trebuie sa ii ceri sa-ti descrie nu stiu ce imagini pitoresti de basm, dar fiind tu cea care incepe discutia, ai putea pune intrebari, la inceput cu raspuns scurt, mai apoi cu raspuns mai lung, insa totul este ca intrebarile sa fie: de bun gust, corecte, concise, altfel spus sa nu fie "vorba lunga, saracia omului"! Treaba cu, cuceritul este interesanta: unii ii cuceresti prin felul de a fi, altii prin simple discutii, altii prin felul cum te imbraci, altii invitandu-i la masa cu mancare gatita de tine etc. etc., deci depinde de om, insa eu te sfatuiesc sa fii: deschisa, corecta, decenta, buna, iubitoare si sa stii sigur, mereu, de ce vrei sa-l cuceresti? Sunt sigura ca nu-i perfect, dar ochii tai il vor infrumuseta in toate aspectele (fizic, sufletesc, material, spiritual etc.) fiindca asta-i iubirea cu peripetiile ei! Cred ca e mai bine sa lasi ca totul sa vina de la sine (adica, sa mai ajuti si tu cu un: sms, mail, tel. - noua femeilor ne plac astea!). Referitor la primul pas, daca te gandesti la ceva mai mult decat un sarut si cateva mangaieri, te sfatuiesc sa nu sari repede mai departe, chiar daca, azi, tinerii fac sex de la a II-a - a III-a intalnire. Cel care te iubeste, te va astepta o viata daca-i nevoie si daca tu esti aleasa. Stii!, iubiri de-o vara, un sezon etc. etc. le gasesti pe toate strazile, insa iubirea adevarata nu-i asa de usor de gasit si impartasit, deci, tu stii ce vrei sa faci mai departe si cum vrei sa fie viata ta, insa, te rog, sa te gandesti bine, sa te protejezi si sa ai grija de corpul tau fiindca fara el, sufletul e incomplet! Noi, femeile, iubim intens; uneori ne daruim prea repede iubirea ca mai apoi sa realizam ca meritam ceva mai bun, deci, ai grija! Spun toate astea pentru tine; nu vreau sa te bat prea mult la cap, insa vreau sa-ti spun ca esti importanta si esti aici pentru ceva anume, deci rezolva-ti problemele destinului cu brio, nu lasa teme nerezolvate pentru cei care vor urma - nici noua nu ne place cand altii ne dau teme! Mult noroc, discutii de suflet si infinita iubire!

| BlueViP a răspuns:

Zambeste-i des, razi la glumele lui, stai pe langa el, joaca-te cu parul lui, spune-i ca iti place parfumul lui(daca foloseste).

| cinevaXcineva a răspuns:

Ai putea sa te duci sa vorbesti mai mult cu el.Imprietenestete cu el dar ai grija sa nu ajungi in friendzone. Daca are nevoie de ajutor ajuta-l. Daca vrei sa-i spui ca iti place de el atunci du-te la el si zio.Ai putea sa il chemi intr-un loc unde sunteti doar voi 2 si sa-i spui.
Sper ca te-am ajutat.Noroc.

*fundita?*