| AnnaBella1234 a întrebat:

Vineri am ajuns in Romania, iar azi cand am fost la scoala am fost surprinsa(intr-un mod placut) de faptul ca avem o noua colega.Este jumatate japoneza jumatate romanca, ca mine.Cand am ajuns la scoala si am intrat in clasa, practic am salvat-o de colegi mei care o 'bombardau' cu intrebari, nu am facut multe pentru ca odata intrata in clasa toti copii au sarit pe mine incepand sa ma intrebe tot felul de chesti.As vrea sa fim prietene insa nu stiu cum sa o abordez, de obicei noi japonezele suntem mai timide.Cum as putea sa devin prietena ei? Ceva sfaturi?
dau unica si inegalabila funda happy

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Si tu esti din Japonia? Spune-i conciua si dupa aia ii spui ca ce coincidenta ca sunteti in aceeasi clasa, ii ceri id-ul, stai cu ea in banca, mai fa glume.

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Trebuie doar sa vorbesti cu ea, oricum daca sunteti la fel cel mai probabil va veti imprieteni happy

| hummmer a răspuns:

Daca zici ca ai salvat-o, primul pas l-ai facut deja.Intreab-o despre profesori, cursurile voastre, ceva legat de scoala si va descurcati voi.
Deci, cum e viata in Japonia?

Răspuns utilizator avertizat
| AlexAlex23 a răspuns:

Vorbeste cu ea mult distrativa si veti deveni prietene.

| lexxxy a răspuns:

Vorbeste cu ea...castiga-i increderea.....iesiti la plimbare la un suc si totul vine de la sine