| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema destul de grava cu colegi.

Am plecat de la istorie impreuna cu mai multi colegi, Cand a venit profa in clasa si a vazut absenti a facut prezenta, ajuns la un coleg Andrei (favoritul dirigi) a intrebat daca e prezent, dar era absent si toti colegi au sarit cu gura si profesoara nu i-a mai pus absenta, a venit randul meu a intrebat daca sunt prezent si pauza, nimeni un a sarit pentru mine... si mi-a pus absenta. Ma enerveaza ca diriga favorizeaza anumiti colegi... si eu sunt intr-un fel marginalizat. Chiar mi-e rusine sa ies la tabla, sa fac sportul etc deoarece ma gandesc ca vor rade colegi de mine. Sunt clasa a 8

Ce sa fac?

Si inca ceva, vom face un album cu toti colegi, profesori etc, si diriginta ma va ruga sa ii spun tatalui meu sa se uite peste contract daca i se pare ceva in neregula, deoarece lucreaza la fraude. Cand o sa ma intrebe imi vine sa ii zic : Nu vreau sa ii spun deoarece nimeni din clasa asta nu mi-a laut niciodata apararea, nu s-a purtat frumos cu mine etc, de ce sa va ajut eu pe voi daca voi nu ma ajutati pe mine si in plus nu vreau amintire cu colegi mei si diriginta...

Va rog sa ma ajutati

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Trateaza-i pe toti cu indiferenta. Daca ai tupeu, ii poti zice dirigintei ca tatal tau nu se mai poate uita pe contract.

| AlleSss a răspuns:

Ajuta-i si tu si poate va fi reciproc! Daca nu, explica-i dirigintei(sau tatalui tau)ce nu-ti convine.

| Paulica2001 a răspuns:

Eu ma regasesc in tine e cam la fel cu mine si sunt in a 5 dar iti spun sa treci peste asta si sa ii ajuti pentru ca si ei poate o sa te ajute