| XD_Robi_1999 a întrebat:

Mentionez, am 14 ani. M-am apucat de fumat de vreo 2 luni, dar azi m-a prins bunicu' la fumat, si a zis ca ma spune mamei. Ce sa fac? Ce sa-i spun mamei?
Va rog fara raspunsuri idioate. -.-"

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Zici ca societatea te-a facut asa si regreti amarnic

| William a răspuns:

Spune-i ca te lasi de fumat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa ii zici... ii zici de ce te ai apucat de fumat ca probabil a fost un motiv nu?

| XD_Robi_1999 explică (pentru suntserios):

Mda. A fost. Am fost suparat si m-am apucat de fumat. :-s

| Hakuouki a răspuns (pentru XD_Robi_1999):

Aha...esti genul ala de las care in loc sa se confrunte cu problemele si sa le rezolve le fumeaza, spune-i mamei tale chestia asta, probabil va fi dezamagita ca are pe cineva ca tine drept fiu, dar va intelege.

| XD_Robi_1999 explică (pentru Hakuouki):

Sa stii ca nu sunt singurul. oh go on

| OnuOnulică a răspuns:

Îi spui că ai vrut şi tu să încerci să vezi cum e şi promiţi că nu o să mai fumezi.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu e foarte, foarte grav!
Anturajul ne obliga uneori sa fim in ..trend''' ca fim pe placul prietenilor.
Ii spui mamei tale ca ai vrut doar sa incerci, si ca esti constient de efectele nocive ale fumatului.Promiti sa nu mai fumezi si te tii de cuvant!

| ElenaSA a răspuns:

Ii spui adevarul. Daca ii spui ca ai incercat, cum vei justifica faptul ca dupa discutie inca fumezi? Va urma probabil o discutie serioasa cu parintii. Mai bine ia-o inainte si spune adevarul mamei.

| XD_Robi_1999 explică (pentru ElenaSA):

Oricum as face, consecintele sunt drastice.

| Chimied a răspuns:

Spune-i ca era frig afara si erau aburi de la tine.

| XD_Robi_1999 explică (pentru Chimied):

LOOOOOL rolling on the floor))))))))))))))))

| losseru a răspuns:

Spune-i ca te durea maseaua si ai vazut la taicatau ca tragea din tigara sa ii mai astampere durerea

| xBlackUndergroundx a răspuns:

Ii zici ca doar ai incercat.

| XD_Robi_1999 explică (pentru xBlackUndergroundx):

E o idee. Dar o sa ma ia la intrebari de ce m-am apucat straight face Si alte chestii si o sa ma cicaleasca toata viata.

| XD_Robi_1999 explică (pentru xBlackUndergroundx):

Nu-i prea buna ideea.

| frouzz a răspuns:

Ii spui asa:
-mamabig grine ce fumezi?
Tu:Societatea m-a corupt si nu sunt mandru de mine.Ehh soarta!