| Goddessss a întrebat:

1)De ce lgbtq sunt atâta de populari peste tot?
de ce exista copii de 12-14 ani care au steagul in bio?
exista discernământ la vârsta aia? De ce mulți se folosesc de asta si considera asta un lucru cool? Ce vor evidenția prin asta?
2) Din ce moment se considera ca ești gay sau lesbi? trebuie sa întreții relații sau pur si simplu din moment ce simți atracție pentru. o persoana de același sex?
3)Nu i urăsc, nici nu i susțin in nimic, sunt complet indiferenta.
omul este om atunci când este bun la suflet.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

1. Cuvantul "diferit" s-a cam pierdut in ultimul timp. Acum pe toti ii auzi ca vor sa fie "diferiti" desi... se confunda intre ei, si nu stiu nici ei ce inseamna acest diferit. Strict legat de aceasta parte, da... exista persoane care chiar sunt asa, asa gandesc, dar sunt si persoane care vor sa fie asa, din mai multe cauze: sunt mici, nu stiu nici ei ce vor, considera ca asa esti "altfel" nu ca restul, incearca sa dobandeasca o noua calitate, se lasa influentati.

O persoana care se considera cu adevarat intr-un anume fel, ar trebui sa isi puna urmatoarea intrebare: daca pe Pamant, nu ar mai exista nicio persoana, decat persoana respectiva, in sensul sa nu mai aiba legatura cu cineva, din momentul respectiv, ar mai crede asta? Daca da, atunci poate chiar asta sunt.
Daca nu... si considera ca nimeni nu si-ar da cu parerea despre ei, atunci inseamna ca totul tine strict de influenta, nu de ce simt persoanele respective cu adevarat.

2. Buna intrebare. Oare ei se plac ca persoana? Sau cand dau de o persoana "la fel", gata au si sarit pe persoana respectiva, fara sa mai conteze aspectul si celelalte lucruri?
Asta cred doar persoanele respective pot sa raspunda, nu restul.

Ideal ar fi sa faca ce simt ei, sa descopere persoana de care se indragostesc, nu doar pentru ca este de aceeasi orientare ca ei.

3. Felicitari, indiferenta. Asa si trebuie, parerea mea, sa fii.

Lumea a devenit un oarecare haos... calculat, sa spunem asa. Nu oricine reuseste sa ramana pe pozitie, fara sa se lege de anumite conceptii si sa inteleaga ca mai exista si altele, nu doar cea a lor. Sa inteleaga cu adevarat ce este aia o "perspectiva".

Da, nu ii urasti, nu ii suporti, este ok si normal, chiar ideal din punctul meu de vedere.

Un om este om atunci cand este bun la suflet. Pot sa faca ce vor in viata lor privata, insa sa nu incerce sa influenteze si alte persoane (cum am zis si la inceput), legat de parerea lor despre aceasta parte.

In rest, parerile despre toate celelalte subiecte, sunt bine venite, ca la orice om de pe Pamant.

46 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Înțelegi greșit chestia asta. Lgbtq vrea sa transmită,, suntem oameni la fel ca și voi și avem drepturi" iar restul ori fac parte din asta ori sunt doar susținători, adică sunt de acord cu mesajul.

2. Din momentul în care te naști.
Momentul în care își da seama, depinde de la persoana la persoana.

3. Eu am un suflet rău, cum facem? sad

| GabiDumitrescu a răspuns:

1. Pentru ca sunt interese in directia destabilizarii unor state. Inclusiv Romania. Uita-te prin Suedia si alte tari cu mai multa apa calda. Fiecare cu-a lui, nu exista "razboiul" asta intre crestini/non-crestini, hetero/non-hetero, samd. Si pentru ca in Romania unii din comunitatea lgbtqsamd sunt cretini. Respectul il cistigi prin ceea ce faci ca om, nu urlind sus si tare ca esti intr-un fel sau altul.
2. Definitii... tine mai mult de atractie si ce se intampla la nivel psihic. De exemplu sa zicem ca sunt casatorit, fac sex cu sotia, dar ma simt mizerabil si ma gindesc numa' la barbati/ma simt atras de altii. Ceva de genul. Ca FACI sau nu faci... e oarecum irelevant.
3. Pai stai... nu ii urasti dar nu ii suporti? Sau NU II SUSTII?
P.S. Bingo. Eu am oameni pe care ii cunosc de mai bine de 10 ani si nu as putea baga mina in foc ca sunt hetero sau nu. Si efectiv nu ma intereseaza.

| DaniTDCI a răspuns:

"de ce exista copii de 12-14 ani care au steagul in bio?"
Se cred si ei mari zmei, cu toate ca sunt prea mici, nu inteleg unele lucruri si nu ar trebui sa se implice in asa ceva, cum ziceai tu, nu ai discernamant deci nu au habar.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1. Pentru ca s-a intors lumea cu susul in jos. Anormalul a devenit normal. Mai ales implicarea copiilor in asemenea activitati (nu "bio" ci steagul LGBT numit si Curcubeu) este o mare marsavie din partea acestor pidosnici.
2. Da! Si mie-mi plac anumiti barbati dar sunt heterosexual. E omeneste. Trebuie sa ai si relatii ca sa fii considerat animal fara creier.
3. Suflet bun nu esti cand accepti rautatea, scarbostenia si alte trasaturi negative.
E bine ca acesti degenerati nu se pot inmulti! Sunt sustinuti in ideea in care se mai reduce din populatiia lumii.

| Goddessss explică (pentru Salontanul):

Good point. ultima faza e chiar mai mult decât adevărată

| raMLesS a răspuns:

1. Din lipsa de ocupatie si prostie.
"exista discernământ la vârsta aia" nu, nu exista.
"De ce mulți se folosesc de asta si considera asta un lucru cool?"
Asta e ca trendul ala cu emo, o alta adunatura de terminati.
2. Cand te atrage sexul tau.
3. Eu da, niste ciudati si niste paraditi majoritatea: https://www.facebook.com/gayromaniafustabarbati
Uita-te sa vezi numai ce fel de specimene sunt pe grupurile mari GAY sau LGBT, barbatii se imbraca in bikini si fusta si se dau cu ruj, ma face sa-mi fie scarba ca facem parte din aceiasi specie.
Sa numai zic de transexuali, astia sunt bolnavi mintal, chiar e o tulburare psihica.
Oamenii astia n-ar trebui promovati, sunt defecti.

| Goddessss explică (pentru raMLesS):

îmi pare rău, dar chiar am râs mai mult decât trebuia...
eu atâta zic, sunt indiferenta pana la moarte.

| Whitesnake99 a răspuns:

Unii se pare ca nu au toata viata discernamant...Anti vaccinistii astia la ei ma refer 18-90 de ani care cred ca le baga cipuri si voteaza AUR. Asta se cheama discernanant? Ma scuzati...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Exista discernamant la varsta aia?
Pf.La 14 ani discernamant? Normal ca nu. Apare abia pe la vreo 70.Pana atunci oamenii actioneaza din impulsuri si urla la luna.
Ideea de a fi diferit a fost mereu "cool".Ia-o la stanga cand tot o iau la dreapta. Unii o sa se uite urat, o sa te critice(indiferent de corectitudinea deciziei tale, daca se poate vorbi despre asa ceva)si cativa inevitabil te vor urma, atrasi de ideea de a iesi din tiparele societatii.E un principiu destul de asemanator cu cel al fructului interzis.
Sunt populari exact din cauza oamenilor ca tine. Daca vrei sa te informezi despre lgbt, nu pui o intrebare pe tpu.Aici o faci doar pentru atentie, pentru ca raspunsul pe care o sa-l obtii e evident: cateva pareri pro, cateva pareri contra, cativa fanatici religiosi si cativa extremisti care o sa-ti zica ca a fi straight e de fapt o iluzie. Daca chiar te intereseaza, cauti studii si cercetari ale unor psihologi/psihiatri.Citesti articole pe comunitati lgbtq.Cauti povesti de viata etc.Nu te plangi ca lgbt e asa popular intre copiii de 12-14 ani in timp ce pui o intrebare pe un site freceventat si de grupa asta de varsta(si de multi copii in special).
Din momentul in care esti atras.Sexul poate fi o confirmare; poate fi facut si din pura curiozitate.
Oamenii buni la suflet sunt plictisitori.

| Berlinu a răspuns:

Iti sunt atat de indiferenti incat pui intrebari despre ei. Gay te nasti, poti fi constient de faptul ca esti asa de la varste foarte fragede. Steagul gay reprezinta doar sustinere, nu inseamna ca sunt ei gay.

| Catrice a răspuns (pentru Nemessys):

Am eu soluția la 3: te dau la țiga... oamenii alb murdarhee hee

| Februar30 a răspuns:

1) pe vremuri, cand eram la liceu, aveam in clasa unul mai excentric si emo, care ce s-a gandit el: ia sa devin eu gay ca sa ies si mai mult in evidenta. La vremea aia poate erau 3 gay declarati, in toata scoala. Se mai faceau glume pe seama lui, dar era respectat in general, ca avea bani si invata relativ bine.
2) eu consider gay/lesbi o persoana care are atractie fata de acelasi sex
3) nici eu nu-i urasc, totusi simt o repulsie cand stiu ca am unul langa mine. Ma gandesc ca miroase frecvent a rahat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.tpu.ro/educatie/de-ce-un-an-are-365-de-zile/
Sigur stie sa citeasca studii cand nu are cunostinte nici de clasa primara.

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Da, ai dreptate...pana la ultima faza.
lol

| Dddonkey a răspuns (pentru Nemessys):

Sulfet rau? Iti trebuie un caine sa te invetehappy

| Goddessss explică (pentru Berlinu):

Exact, de aia mi s indiferenți ca pun întrebări despre ei. ai ghicit

| Nemessys a răspuns (pentru Dddonkey):

Stiu deja sa musc.

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Asta e. ma înveți tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Si zgarii?

| Berlinu a răspuns (pentru Goddessss):

Tu nu esti prea desteapta.

INDIFERÉNT. 1. Care nu arată niciun fel de interes (pentru cineva sau ceva); nepăsător, impasibil. 2. Care nu prezintă nicio însemnătate, care nu trezește interes.

Ai petrecut cateva minute din viata ta gandind si scriind o intrebare de genul asta pentru ca nu te intereseaza?
Poftim o punga cu atentie daca asta iti lipseste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Goddessss):

Nu sunt invatator.

| Goddessss explică (pentru Whitesnake99):

Da da, adevărat

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea. Asta e mai mult treaba femeii.

| Dddonkey a răspuns (pentru Nemessys):

E un inceput...dar e bine sa nu faci prea multe degete pe jos.

| Goddessss explică (pentru Berlinu):

1)ce ai pățit? cine te-a rănit? de ce reacționezi asa?
dacă te ai simțit printr-o parte, atunci cu părere de rău, clar nu e vina mea.
jur ador TPU-ul. mor de râs uneori când vad asemena răspunsuri.
2)de ma consideri proasta, atunci te rog luminează-ma in continuare.
imi pare rău ca m-am născut mai proasta decât tine, ce sa fac? nu toți suntem egali.
thx
lasa ca ești tu omul perfect.

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Repede sti sa judeci.
am pus întrebarea ca sa primesc cât mai multe răspunsuri sa vad si eu si sa fac legătura mai ușor in tot ceea ce înseamnă acest fenomen.
dacă caut pe site uri științifice clar nu înțeleg mare lucru.
pe TPU, mi-a venit asa pe moment si fix de aia am si întrebat.
lasa, ca ești tu ăla deștept. cunoști toate chestiile si lucrurile posibile.
felicitări, ce sa zic.
ma bucur ca mai exista oameni ca și tine. esti splendid!

| Berlinu a răspuns (pentru Goddessss):

Mi-e mila de tine

| Jus7t a răspuns:

1. Unii oameni se folosesc de lgbtq ca să arate că sunt open minded, vor să fie considerați de alți oameni așa.

2. Când ești băiat și simți pentru un alt băiat ce simt băieții în general pentru fete.

3. Nu-i urăști și nu-i suporți în nimic? Voiai să zici că nu-i urăști și nu îi sprijini poate?
Un om bun e bun, nu indiferent.

| Goddessss explică (pentru Berlinu):

Lmfaooooo

| Berlinu a răspuns (pentru Goddessss):

Asa am reactionat si eu cand am vazut ciorba aia de cuvinte fara sens pe care ai scris-o mai sus.