| PuStoaicaa a întrebat:

Care este cel mai frumos cadou de Craciun primit?
Si ce inseamna Craciunul pentru voi?
CEl mai frumos raspuns primeste funda...

Răspuns Câştigător
| gianina14 a răspuns:

Nu prea am primit cadouri pentru ca nu am de la cine.
Craciunul este o sarbtoare sfanta pe care ti-o petreci cu familia. Cand erm mica era frumos cand ma trezeamn dimeneata si ma duceam langa brad sa vad ce mi-a adus Mos Craciun dar acum crescand, stiind ca Mosul nu exista nu mai este la fel.
Craciunul este o sarbatoare in care trebuie sa fim curati cu trup dar si cu sufletul. Iubestc Craciunul.
Fundita?

4 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Cel mai frumos cadou: o pereche de patine, în clasa a-3-a
Ce înseamnă Crăciunul?
Pentru mine e o sărbătoare care inspiră multă armonie între oameni, datorită bucuriei Naşterii Domnului(pe care văd că, copiii l-au înlocuit cu Moş Crăciun ).
Aşa e, ne bucură şi partea laică a acestei sărbători. De exemplu, bucatele tradiţionale...
Pa, pa!

| Krosa a răspuns:

Sa sti ca toate cadourile primite sunt frumoase.
Craciunul este o sarbatoare pentru mine inseamna o petrecere intre familie.

| corolav a răspuns:

Nu înţeleg de ce toată lumea confundă Crăciunul, în fapt celebrarea an de an a naşterii Mîntuitorului Iisus Hristos, cu un prilej de a se face daruri, de a se cheltui bani, de a mînca pe îmbuibatelea pînă se ajunge la spital.
Mai ales şi privind prin prisma faptului că acest Moş Crăciun...NU EXISTĂ.
De la ancestralul obicei de a se face un pom de iarnă şi de a-i prosti pe copii cu Moşul cu daruri şi alte asemenea minunăţii, au ajuns şi cei mari de dau în bîlbîială de atîta alergătură, atîta tevatură, atîta cheltuială, atîta frămîntare ...pentru nimic.
Cei care aveţi şi puteţi, mai bine aţi chema un sărac să-l îmbrăcaţi şi să-i daţi ceva de mîncare, mai bine aţi primi nişte copii care vin să vă colinde şi să vă vestească naşterea pruncului izbăvitor al omenirii.
Nicăieri în cărţile despre Iiisus Hristos nu se face caz de a se încuraja atîta risipă. Este o cutumă aproape naivă şi prostească la acest popor român, care se vrea plin de bunătate dar, prin cei mai demni reprezentanţi ai săi ne arată cîtă prostie există în noi, cîtă răutate, cîtă minciună, cît sperjur, totul sub masca oblăduitoare a celebrării unui ritual creştin, pe care cei mai mulţi dintre noi îl ignoră. Dacă le spui acest lucru sînt dispuşi să te înjure ( mai rău ca Inchiziţia, în numele adevărului despre Hristos) şi să te catalogheze de toate relele de pe pămînt: diavol, anatema, antihrist şi cît mai multe altele.

| mission1 a răspuns:

Craciunul...cel mai frumos cadou de Craciun este ca am venit aproape de mama mea(ea fiind in Italia)
Pentru mine Craciunul nu inseamna doar cadouri...dar...si nasterea lui Hristos.E cea mai frumoasa perioada din an!