| stefisortz a întrebat:

Acum un an am avut o prietena, cu care ma intelegeam super bine, dar era cam geloasa pe mine si mereu ma mintea, asa ca dintr-un motiv anume am rupt prietenia. Apoi am devenit prietena cu o alta colega de clasa. Ma ajuta cu orice si-mi da sfaturi legate de baieti, ce Anda nici nu aducea in discutie. Dar dupa cateva luni am descoperit ca actuala (Iulia) este foarte diferita de fosta (Anda). Anda era amuzanta si ma facea sa simt viata din plin, iar Iulia nu-mi amintesc cand a ras ultima oara. este mereu bosumflata, nu este prea sociabila, ma jigneste mereu si pare inocenta, dar totusi a fost alaturi de mine in cele mai grele momente. Cu Anda ma distrez foarte bine si chiar m-a ajutat cand am avut nevoie, dar nu prea pot avea incredere in ea deoarece nu a pastrat bine secretele mele. As vrea sa fiu prietena cu amandoua, cand am nevoie de ajutor sa fiu cu Iulia si cand vreau distractie sa fiu cu Andra. Dar practic nu vreau sa ma folosesc de ele, cu cine as putea ramane bff?

Răspuns Câştigător
| RoNiCuTzA a răspuns:

Buna. Poate ti-a fost greu si stiu prin ce ai trecut ca si eu exact la fel.Cel mai bine este sa iti urmezi inima.Dar iti spun mai bine sa fi cu Iulia deoarece te ajuta.Si incearca sa o faci sa zambeasca.Asta e sfatul meu!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa sunt barbatii...nesimtiti. Lor sa le dai, sa se simta ei bine.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Am si eu prieteni carora le zic secrete, iar mai apoi, peste cateva zile nu mai e numit secret acel lucru laughing.
Astia se numesc prieteni adevarati, cei cu care te simti bine, cei cu care vorbesti si glumesti, cei care te fac sa traiesti viata din plin.
Ceilalti iti sunt doar prieteni si atat.
Ma mai cert si eu din cand in cand cu prietenii, dar peste cateva minute trece ca si cum nu s-ar fi intamplat absolut nimic.

| irinaori a răspuns:

Asa faci fa? Asea? Fa nesimtito! Tuy te ai vazut fa pe tine? Manca mi ai flocu
Semnat Iulia.

| domnishoara a răspuns:

Evident cu Iulia. sfatul meu, Anda daca iti tradeaza secretele nu cred ca e normal acest lucru, de ce se mai numeste secret?