| Twister09 a întrebat:

Salut, am 27 de ani, sunt băiat la locul meu, nu beau, nu fumez.
Dar am ghinion la fete.
Prietene am mai avut, dar și-au bătut joc de mine, sau nu erau de mine.
Mie nu-mi place să-mi bat joc de ele și după sa le las cum fac alți.
Vreau o relație stabila, și o familie.
Ce sa fac sa am mai mult succes la fete?
Credeți că fiecare își găsește perechea pana la urma?
Fără comentarii răutăcioase.
Mulțumesc

53 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Roaga pe maica-ta sau bunica-ta, sa iti caute fete serioase, in vederea casatoriei, ca tu nu vei avea succes.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar am ghinion la fete.
Ce sa fac sa am mai mult succes la fete.
Să nu mai consideri ceea ce s-a întâmplat ca ghinion, adică ca neșansă, provenită de undeva din afara relației.

| dullcat a răspuns:

Da, fiecare isi gaseste perechea, daca vrea.Iar sa ai bun simt nu inseamna sa fii fatalau.In momentul in care nu vor mai repeta toti in cor aceeasi idee ca trebuie sa fii mascul alpha ( notiune care a si fost demontata, vezi linkul de mai jos) adica un bully, certat cu simtul moral pentru a castiga femei, vom asista la un adevarat punct de cotitura pentru relatiile de dragoste.

https://www.youtube.com/watch?v=inx2dMobzYs

| Freya1 a răspuns:

Da.Cred ca dacă nu ești un om cu probleme și cu, care nu poți convitui poti sa iti găsești perechea.
Trebuie doar sa fi atent la cine e pentru tine.Ca dacă te arunci la fițe fițe primești.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru Freya1):

Ce fel de probleme le vezi un impediment?

| Freya1 a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Pai sunt persoane ce pur și simplu nu pot trăii la comun.Sau oameni infideli, violenți de fire, dependenți de vreun viciu dăunător familiei etc.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru Freya1):

Dacă nu vor la comun trăiești doar du cu el mare scofala, doar nu împărți patul și iubirea la comun pana la urma o faci cu el happy

| Hyperion7 a răspuns:

Bro,nu exista ghinion sau noroc, exista doar experiență, reușită si eșec.
Îți zic sincer că și eu am dat de astfel de fete până acum, însă le-am evitat cat am putut și am mers mai departe.
Daca ai avut experiențe nasoale cu tipele respective, învăța ceva din aceste experiențe și lucrează mai mult la tine.La stima ta de sine, accepta că viața nu e roz tot timpul și mai dai și de fete de-al de care ai întâlnit tu.
Ideea este că probabil ai avut părinți indisponibili emoțional și probabil că de asta atragi astfel de fete. Încerci să îți umpli golul de afecțiune și iubire, acceptând iubirea toxica acestor persoane.
Cel mai bun sfat pe care ți-l pot da e sa lucrezi la stima ta de sine și să devii puternic psihic.Cum?
Incepe mai întâi să accepți că nu poți fi perfect, dar poți fi un om bun, de nădejde ș.a.m.d.
Bafta!

| CleanHeart a răspuns:

Normal ca iti gasesti dar nu cand vrei si cand e timpul

| anonim3248 a răspuns:

La 27 de ani nu ai spus ce studii ai, ce lucrezi, dacă ai casa ta în care stai singur și cum arăți.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Norocul si Relațiile stabile încep după 10 ani de căsătorie.
Faptul că nu bei și nu fumezi n-ar nici o legătură cu relațiile. Lipsa vicilor ajută doar atunci când sunt însoțite de câteva milioane în cont

| Sekim a răspuns:

Nu prea cred ca ceea ce intrebi tu are legatura cu ceea ce iti doresti. De unde pana unde defineste succesul la fete faptul ca vei gasi o fata pe gustul tau? Toate tehnicile astea de agatat si vorbele dulci sunt doar niste prostii care au efect doar asupra fetelor average, iar tu cauti ceva ce nu e average. Daca vrei sa gasesti fata aia speciala, filtreaza le bazat pe niste standarde pe care ti le impui, spre ex : sa nu fumeze. Nici macar chestia asta nu iti garanteaza faptul ca e fata ideala, dar o sa iti fie mai usor.

| timidu89 a răspuns:

Nu prea cred, dar tu ai șanse dacă ai mai avut prietene. Încearcă pe Facebook dating

| vlllaaddd a răspuns:

Du-te pe centura boss... ce sa zic sad

| Danny28 a răspuns:

Sincer, nu se mai merita sa iti faci familie in ziua de azi. Avem razboi la granita, preturile cresc zilnic, tara asta e corupta, tinerii pleaca din tara si populatia e intr-o continua scadere. Oamenii la fel, au pretentii din ce in ce mai mari in materii de relatii. Vor doar statut social ridicat, nimic mai mult. Nu vezi ce raspunsuri ai primit de la 3 dintre utilizatori? Violetta e o nebuna cu frustrari fata pe barbati, Ka0ru nu stie ce vorbeste fiindca probabil traieste in ceva pestera, iar MiraMira a inceput sa te judece zicand ca te uiti doar la fete care umbla cu mult machiaj si la modele de pe Instagram. Nu-ti mai bate capul cu relatiile. Iti pierzi timpul si te alegi cu frustrari mai mari.

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Multor fete nu le plac băieți cuminți,ii percep ca niște fătălăi,iar tu trebuie sa înțelegi asta, nu le poți proteja nu emani masculinitate, nu emiți asa ceva,nu ești nici inteligent nici frumos nici bogat nici smecher,lor le plac băieții smecheri nu pampalaii sau băieții plictisitori care nu le oferă adrenalina provocări, senzații tari, le plac si cei dotați chiar dacă ele susțin ca nu,sunt ipocrite majoritatea puține sunt sincere.
Trebuie sa ai o calitate sa te remarci cu ceva, măcar sa ai papagal sa le minți frumos! Ele nu apreciază un om dacă e bun ci dacă are ce sa le ofere, cauta provideri majoritatea care sa le întrețină pe ele și familia lor.
Sunt și fete bune dar rare cazuri asa cum si la noi e cam la fel.
Le plac băieții dominanți, liderii de grup, sociabili, care nu se lasă calcati în picioare, le plac băieții Alpha nu copiii! Dar poți găsi de alea de case care ți se potrivesc dar șanse sunt infime.

| Ka0ru a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Nu mai generaliza si nu mai manca ciuperci cu prostiile tale cu baieti Alpha. Nu exista asa ceva.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru Ka0ru):

Nu ești tu,stai liniștit ca unii sunt mai feminini decât unele fete, mai ales cei cu gleznele la vedere, probabil și tu faci parte din categoria asta, a existat din totdeauna dar nu știi tu ca ești pe lângă, cei care nu supraviețuiau erau beta, asa și la femei nu pot fi atrase de un alt băiat ce nu emana deloc forta, putere și masculinitate.

| Ka0ru a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Hai ca esti amuzant! happy

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru dullcat):

Ești nesuferita ca Violeta știai?

| dullcat a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Ai accesat ce am trimis? Probabil nu.

Daca da, imi pare rau ca adevarul doare.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru dullcat):

E totul eronat. Istoria dintre oameni care trăiau în triburi o poate confirma cine perpetua și cine crapă, cei ce erau vânători si supraviețuiau, aduna resurse sunt Alpha cei ce nu se puteau integra și supraviețui sunt beta.

| dullcat a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

E eronat? In video vorbeste cel de la care a pornit toata mania cu marketingul alpha male.Continua sa crezi ce vrei.

| dullcat a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Daca ar fi asa cum spui tu, cei beta ar fi fost de mult pe cale de disparitie, iar in prezent aproape zero ca numar.Totusi, piata bubuie de creduli care vor sa devina alpha, ca doar asa li s-a promis ca vor atrage femei si succesul ii va cauta, asa cum industria de slabit promite miracole cu remedii magice, industria de operatii plastice promite frumusete si asa mai departe.Deci cine e mai mare in numar si de ce? Spoiler: nu aia alpha.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru dullcat):

Marketing sau nu unii bărbați sunt fetite unii bărbați de aici deduci tu singura. Au ajuns bărbații sa frecventeze mai mult saloanele decât femeile sa se penseze.
Nu e marketing, e datat de când e lumea, nu de la el provine curentul Alpha ci din antichitate.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru dullcat):

Uita te pe TPU cati se plâng ca nu ii plac fetele ca nu au făcut sex cu o fata, nici măcar un sărut! Ți se pare ție ca supraviețuiesc? Sunt marginalizați de fete, nu emana masculinitate nu sunt sociabili, nu au abilități de comunicare, au probleme grave de relaționare cu fetele, e plina lumea de ei, din cauza depresiei și a fobie sociala vad ca și eu am ajuns asa și eu nu eram asa. Femeile sunt atrase de bărbații dominanți, care emana forță și putere, independenta, și chiar furie, agresivitate când sunt provocați te calc în picioare cei beta tac și înghit, nu sunt capabili nici prieteni sa își facă dar o gagica! Nu li sa promis, femeile de când e lumea sunt atrase de ăștia, de aia de ăștia cuminți își bat joc și ii baga în friend zone.

| dullcat a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Ce sa deduc? Ca esti si tu unul din aia care se teme de bun simt si de empatie etc., caracteristici obligatorii oricarui om? Ok, carry on si ramai cu al tau curent magic de alpha bullies.Peste tot pe aici am vazut numai comentarii injositoare fata de orice baiat sau barbat care isi exprima catusi de putin greutatile sufletesti.Niciunul nu e in stare sa aduca argumente incurajatoare fara sa insulte sau sa arunce cu rahat in alt mascul care e mai putin norocos, ca doar asa e specific la astia alpha.O caracteristica esentiala in toata teoria este inteligenta emotionala, insa majoritatea au inteligenta emotionala a unui cartof.

In locul tau as revedea videoclipul de mai sus.E clar ca esentialul a trecut pe langa tine.Atat timp cat se fac constant bani dintr-o nevoie psihologica si sociala care s-a manifestat in trecut si va tot aparea in continuare la urmatoarele generatii, e marketing la greu.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru dullcat):

Scuze dar inspiri mila. O seara plăcutăhee hee

| dullcat a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Ce coincidenta.Simt exact la fel despre tine.

Cauta teoria mai in amanunt, caci tot ce ai ascultat pana acum, promovat de barbatii aia care se intituleaza alpha, dar in mod misterios au nevoie sa traiasca din webinarii si altele, ca sa-i invete pe altii cum sa fie ca ei, e doar un filtru toxic pentru toata lumea.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru dullcat):

Întoarcete în istorie nu in prezent, tocmai am scris ca nu are legătură cu cei din prezint infkuenceri sau ce sunt, ci cu cei din triburi. Ești tu prea beta ca să recunoști un Alphahappy
Te pup și nu mai îmi scrie inepții, nu ai decât un răspuns apreciat de editori, slaba prestantahee hee

| dullcat a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Ce argumente inteligente. laughing Carry on.
Ps: daca eram ca Violeta aveai block de mult.Iar astia ca voi se sperie oricum de femeile alpha.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru dullcat):

Ca nu aveai argumente asa cum nu ai avut nici acum baby happy

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru dullcat):

Păcat ca nu ești tu acea femeie.

| Emma30555 a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Dacă doar Alpha ar avea succes în viata, 80% din bărbați ar fi singuri la fel ca 80% din femei fiindcă ele ar cauta Alpha iar aceștia ar fi prea puțini la număr.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru Emma30555):

Nu sunt doar Beta si Alpha sunt și ceva ce au caracteristici si de Beta și de Alpha

| dullcat a răspuns (pentru Emma30555):

Shh, nu-i distruge iluzia...laughing

| dullcat a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Si despre cei care au caracteristici din ambele de ce nu vorbeste nimeni aici pe TPU?

Baby spune-le lor https://www.freep.com/......pectat.jpg nu mie.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru dullcat):

rolling on the floor
Ca nu știu mulți. Ba da ești baby meu de azi înainte. Acolo nu mai merg!
Ești beta și gata am înțeles Bubuhee hee nu mai te strofoca atât ca ești plăpânda, natura e de vina nu tu. Te pupic zano și culcate când ordon eu happy

| dullcat a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Inceteaza sa te comporti ca un libidinos.Ai putina demnitate asa... Daca ti-a mai ramas.Eu nu am vazut fete/femei pe aici care sa scrie astfel de replici.This speaks volumes.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru dullcat):

Ooo s-o enervat panseluța :-x
Încetează sa mai scrii aberații, mămică ta Violeta e Alpha tu Beta, tare mi sa nu fie o anomalie la mijlochee hee

| dullcat a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Ok.Am inteles.Atata te duce capul, sa faci aluzii la un profil fictiv, considerand ca altceva nu ai ce sa ataci.laughing Carry on.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru dullcat):

Panseluța inocenta. Sper totuși ca nu discut cu o baba care tocmai și o pus proteza deopartelaughing
Am ce sa atac la tine dar te las în pace, crezi ca le știi pe toate și de fapt nu știi nimic, de pe radio șanț te ai inspirat, se vede.
"Carry on" începi sa te cam repeți, slab vocabular, doar atât poți? Cam slaba in banda azi, la cafea tot ieșim nu scapi tu panseluto big grin

| dullcat a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Aa...Te-ai plictisit de Rosalia si te-ai setat pe mine.Ce trist.Iti va trece curand.Inceteaza sa-mi mai scrii.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru dullcat):

Rosalia e timida, nu mai plânge ca tu erai feblețea mea. Încetează sa mai îmi răspunzi, doar răspunsurile la superlativ le iau în seama, mai exersează, devii obositoare deja, ceva tipic la tine.

| Emma30555 a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Cei mai mulți sunt asa. Exista și Sigma. Experienta arata ca majoritatea oamenilor vor găsi pe cineva. Și oamenii străzii își găsesc pereche., din mediul lor evident

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru Emma30555):

Eu nu cred ca o sa îmi găsesc ca tremur pe strada de la anxietate, atacuri de panica

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Tu te gasisi ma sa dai sfaturi tu antisocialul care baga la aparate si care n-are relatie rolling on the floor? Numai in romanica vezi pe unu mai prost decat tine ca iti da sfaturi, asta de mai sus din ce a spus acolo are mult mai multe calitati decat tine, si te gasisi fix tu sa-i dai sfaturi rolling on the floor, de ce nu te folosesti tu de sfaturile astea sa ai o femeie si sa nu mai fi l4bar?

| nevermind1234 a răspuns:

Păi dacă ce cauți de fapt este o relație stabilă, de viitor, nu mai pune problema norocului "la fete". Ca nu e o vânătoare. Nu cauți ceva pentru fiecare weekend. Și nici pentru persoana "aleasă" nu poți porni in căutare ca după ceva obiectiv. Și, mai rău, lucrurile cu adevărat bune nu prea vin la tine când le cauți... ci atunci când uiți de ele. Deci, relaxează-te, nu dispera. Vei găsi "din întâmplare" o fată speciala pentru tine, cu care sa ai multe chestii in comun, interese asemănătoare, si sigur va fi in locul/momentul/anturajul la care te aștepți mai puțin.

| Ararat a răspuns:

Poti oferi stabilitate in primul rand? Cum? Ce lucrezi?

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Nu te mai uita numai dupa celemai frumoase, mai incarcate cu farduri si haine scumpe. Uita-te dupa fete normale, fara fite si care isi doresc si ele o familie. Alea sunt mai tacute si nu ies in evidenta.

| petrisor23 a răspuns:

"Ce sa fac sa am mai mult succes la fete?"

Sa-ti pui tinte curajoase (dar realiste si demne ) in viata si cat timp esti preocupat cu acele tinte, fata potrivita va aparea. Nu te focaliza pe fete, ci pe dezvoltarea ta. Nu cadea in extremele unora care, fie urasc femeile(ca s-au fript), fie le divinizeaza(ca sunt naivi).

| Vasilake a răspuns:

Fetele cauta baieti ''spumosi''.