| Twister09 a întrebat:

Salutare, am 27 de ani și sunt singur, nu prea am noroc la fete, nu știu ce sa fac.
Ceva sfaturi?
Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, sunt băiat la locul meu, poate asta ar fi problema, la început sunt timid, dar după aceea nu mai am treaba.
Ce as putea sa fac?
Fără vorbe urate

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu prea am noroc la fete, Ai, sau nu prea?
Problema este că te bazezi pe noroc. Să ai noroc înseamnă să își aștepți norocul. Norocul. șansa, înseamnă să provoci șansa. Cum provoci șansa? Nu activ, ci pro activ. Adică cauți cu un scop. Ce scop ai cu fetele? Vreau o fată, ca să ce? Chiar, ca să ce, cu ea? De ce să ce? Aha, acum nu mergi pe dibuite, acum te uiți la fete cu un scop. Timid, timid, dar ai un scop. Hoopa! Ai văzut că fata vede că îți lucesc ochii când te uiți la ea? De ce, că scopul îți iese pe ochi, se vede pe ochi. Fii Gigi Duru. Știi ce zice Gigi Duru? Nu beau nu fumez. Nici amor nu fac, sau nu?

| dullcat a răspuns:

Buna.Cauta sa intri in vorbe cu persoane care au interese comune sau se afla mereu in context comun, fie ca e vorba de pasiuni, locul de munca, o cafenea unde mergi de obicei etc etc.Lucreaza la increderea de sine, caci persoanele timide si introvertite au asa o retinere in gesturi care se citeste usor.Nu trebuie sa devii un nesimtit, dar un boost in ce priveste increderea nu strica niciodata si te va ajuta pe multe planuri, nu doar pe cel emotional.Gasesti materiale destule pe Youtube

https://www.youtube.com/results?search_query=cum+sa+ai+incredere+in+tine

ps: intrebarea aceasta nu avea ce cauta la sectiunea adolescenti

| 120bulevard a răspuns:

Frate trece timpul, ia-ti inima in dinti si abordeaza niste fete, daca te refuza asta e mergi inainte, trebuie sa intelegi faptul ca exista persoane compatibile si incompatibile pe lumea asta, daca pana la varsta asta n-ai facut mare treaba ce crezi ca o sa se schimbe daca nu vei face nimic?

| Sistemulxxl a răspuns:

Fetelor le plac zmeii. Dupa 1-2 luni se despart de ei si trec la altii.
Daca se si casatoresc incaseaza bataie toata viata.
Tu trebuie sa cauti ceva prin biblioteci, pe la opera, etc.

| MrNuggets a răspuns:

Fetelor le plac bad boys nu tocilari, nu o lua personal dar e adevarul pur