| Twister09 a întrebat:

Salut, dacă sunt mai copilăros.
Nu beau, nu fumez sunt băiat la locul meu.
Nu-mi place să-mi bat joc de fete am suflet bun.
Credeți că este un defect? Pana la urma își găsește fiecare pe cineva?
Am 25 de ani și sunt singur, nu am o prietena.
Pe cine am avut siau bătut joc de mine și mau lăsat pentru alții.

Răspuns Apreciat de Editori
| JustDeedee a răspuns:

Salut!

Nu lăsa ceea ce e la modă în zilele noastre, adică toxicitatea, neloialitatea, indiferența etc., să te afecteze.

Oamenii ca tine sunt foarte rari, dar speciali și îmi place să cred că toți acești oameni la un moment dat vor atrage persoane așa cum sunt ei, dar, probabil, trebuie să învețe să fie puțin mai puternici, să își dea seama de valoarea lor și de aceea mai au parte de eșecuri.

Dacă ceea ce ai spus consideri că sunt niște defecte, ia aminte de la mine ca fată că sunt doar niște calități.

Ai întâlnit oameni nepotriviți ție și nu e nimic rău să fii singur la 25 de ani. Persoana potrivită ție nu vine la o anumită vârstă, ci atunci când ești pregătit.

| BlackRose03 a răspuns:

Nu ii oferi pozitivitate toxica, nu ajuta. Nu aceste "defecte" sunt problema. Dupa modul in care se exprima pare naiv mai degraba si este un defect sa nu stii sa te impui. Si-ar face o favoare daca ar lucra la asta. Nu pentru altii, pentru el. Fetelor le plac tipii siguri pe sine, nu e nimic gresit cu asta. Poti sa fii sufletist, sa stii cum sa iti tratezi femeia dar sa impui niste limite si sa-ti cunosti valoarea. In ciuda evolutiei atractia fata de masculii alfa nu s-a schimbat. Iar alfa nu presupune sa fii un curvar fara cultura.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu.
2.Da.

| BlackRose03 a răspuns:

La tine problema principala nu consta in faptul ca esti un om bun si la locul lui, ci ca esti luat de frai er. Exista oameni sufletisti care stiu sa se impuna si nimeni nu isi bate joc de ei. Sigur, tu esti diferit, dar daca nu iti convine situatia actuala fie suporti fie faci schimbari. Si ce ai enumerat sunt calitati, nu defecte..normal. Ai alte defecte care iti stau in cale dar nu esti constient de ele si le confuzi cu a fi un om bun cand de fapt ii lasi pe altii sa profite si te implici pentru persoane care nu ar face la fel. Este o linie subtire intre bunatate si naivitate, cea din urma fiind un defect deloc atractiv.

| alexalx1234 a răspuns:

Pentru fete da, este un defect. Vor doar cocalari și bombardieri cu bani. Întotdeauna spun că fizicul nu contează, ci doar personalitatea, dar aleg fix opusul.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu e neaparat un defect ce spui tu, defecta e societatea in care traim! Nu, nu cred ca in vremurile astea oricine isi gaseste pe cineva, mai ales in cazul daca esti baiat!