| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am cunoscut un băiat și ne-am împrietenit, după 2 săptămâni de vorbit am decis de comun acord să mă mut cu el în Germania,acolo am aflat că are HIV. El a omis,relația a durat câteva zile el invocând motive, am aflat ulterior că a avut mai multe,, relații,, de câteva zile din decembrie până în prezent 3,, relații,, să mă lămurească și pe mine cineva care sunt intențiile acestui tip?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cine stie ce intentii are, posibil este si sa vrea sa se razbune pe femei, pentru ca a fost infectat de una.
In orice caz fa-ti rapid analiza medicala necesara pentru depistarea acestei boli.
Nu-ti doresc sa te fi infectat dar daca esti ar trebui sa-i faci plangere penala pentru infractiunea de transmitere a SIDA, conform Codului penal, citez:
"ART. 354.Transmiterea sindromului imunodeficitar dobândit
(1) Transmiterea, prin orice mijloace, a sindromului imunodeficitar dobândit - SIDA - de către o persoană care ştie că suferă de această boală se pedepseşte cu închisoarea de la 3 la 10 ani.
(2) Transmiterea, prin orice mijloace, a sindromului imunodeficitar dobândit - SIDA - de către o altă persoană decât cea prevăzută în alin. (1) se pedepseşte cu închisoarea de la 5 la 12 ani.
(3) Dacă prin faptele prevăzute în alin. (1) şi alin. (2) s-a produs moartea victimei, pedeapsa este închisoarea de la 7 la 15 ani.
(4) Când fapta prevăzută în alin. (2) a fost săvârşită din culpă, pedeapsa este închisoarea de la 6 luni la 3 ani, iar dacă a cauzat moartea victimei, pedeapsa este închisoarea de la 2 la 7 ani.
(5) Tentativa la infracţiunile prevăzute în alin. (1) şi alin. (2) se pedepseşte."
Poti sa-i faci plangere penala chiar daca nu esti infectata, avand in vedere ca si tentyativa se pedepseste.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intentiile lui, sa va infecteze pe voi naivele care i credeti minciunile, el se razbună posibil a luat hiv de la o prostituată care si aia a ascuns faptul ca este bolnava, ai facut dragoste cu el sau cum ai aflat ca are hiv? De ce te ai mutat in Germania? Ce credeai ca ai gasit mina de aurlaughing Du-te acasa in Romania fa ti analizele si roaga te sa nu ai hiv, iar pe idiotul asta blocheaza l peste tot si gata

| Freya1 a răspuns:

Ce e în capul unor persoane?
Cum sa te duci în Germania cu el dupa 2 săptămâni de când v-ati cunoscut? Și ști ca e ilegal și poți sa depui plângere legata de faptul ca nu ti-a spus de boala lui?

| J0B0MAT a răspuns:

Sper că ești un trol. Nu vreau să cred că există oameni atât de imbecili.

| Drimmero a răspuns (pentru J0B0MAT):

Din pacate exista si mai imbecili de atat.

| johnnny123 a răspuns:

Chiar te mai interesează care sunt intențiile unui om care "a omis" să-ți spună că are HIV?

Nu am nimic împotriva lui pentru că are HIV, dar mi se pare criminal din partea lui să "omită" să spună asta unui partener sexual.

Practic a pus satisfacția lui sexuală deasupra riscului de a infecta cu HIV pe cineva. Cu un astfel de om nu trebuie să ai nicio treabă

| gabicoo a răspuns:

Nu cumva tu ești cel care dă HIV-ul mai departe?
Sau ești troll?

| Lioana a răspuns:

Avertizeaza persoanele cu care umbla ca are Hiv si uniti-va contra lui ca sa-i faceti plângere penală. E un criminal in serie. Nu-l lasati sa continue.
Din ce povestesti tu inteleg ca scopul lui este sa raspandeasca boala. Nu e doar indiferență, ci intentie.

| VoidEternal a răspuns:

Doar din ce ai scris tu aici?

Să împartă hiv-ul cu cât mai multe persoane. Așa pare.

| DaniTDCI a răspuns:

Dupa 2 saptamani de vorbit te-ai mutat cu un necunoscut in Germania, de fapt care sunt intentiile tale, nu ale lui?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca tine la tine acel baiat, dar poate fi si un "test" fiindca baietii recurg uneori la aceste gesturi ca sa iti testeze reactiile/increderea si sa vada cum esti ca persoana, fiindca orice boala se trateaza in timp sau daca este ceva necunoscut inca medicnii, ceea ce ma indoiesc, tot se va gasi la un momentdat un tratament minune. Asa ca fi fara grijawinking si bucura-te ca ti-ai intalnit jumatatea happy da-i o sansa si vedeti pe parcurs daca merita sa functioneze relatia aceasta in continuare, fiindca eu cred ca merita, daca era fatarnic, ti-ar fi ascuns acest lucru inca de la inceput si te-ai fi trezit abia dupa aceea cu un rezultat trist si inutil. Sper ca ti-au fost utile aceste informatii

| Emy52 a răspuns:

Nu mai e bine sa rămâi cu el!
Au fost multe cazuri de trafic de persoane astfel
Nu, nu e iubire adevărată aia
Cu atât mai mult că profita de mai multe fete e un motiv să renunți
Nu poți fi cu o persoana doar așa, că ai vorbit pe internet sau ceva
Sunt și cazuri fericite, dar foarte rare
Nu îl cunoști, nu îl vezi in fiecare zi, nu îi cunoști adevăratele interese...
Sfatul meu este: renunță! daca îți dorești să fii cu cineva, va veni momentul și persoana potrivită
Stai liniștită și doar gândește-te bine înainte să acționeziwinking