| Xenoverse a întrebat:

Am o viata de rahat, am handicap si traiesc intr-un oras de rahat, nici nu spun numele orasului.

De cativa ani ma tot chinui sa caut un loc de munca, dar de fiecare data, am fost respins ca am handicap sau ca ma vor cauta dupa ce depun cv-ul.

Dar o perioada am lucrat la un centru crestin special pentru cei cu dizabilitati, dar isi bateau joc de noi eram platiti doar cu 3 lei pe ora si dupa o jumatate de an am plecat de acolo pentru ca nu mai suportam bataia de joc al lor.

Noroc ca cei de la centru mi-au facut lipeala la un magazin de mobila ca sa ajut pe acolo si eram platit bine acolo. Dar de cand am plecat de la centru, cei de la magazinul de mobila nu prea ma mai cheama, nu inteleg ce se intampla de nu ma mai cheama.

Vreau sfaturi, cum sa ii conving pe cei de la mobila sa ma cheme din nou?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intreabai ce au patit de nu te cheama

| cfrtobias a răspuns:

Hunedoara, vezi ca tot repeti intrebarile happy sau mereu acceasi poveste

| SamyCuzma2002 a răspuns:

Imcearca sa te axezi pe ceea ce iti place, daca chiar vrei sa faci bani cauta un loc de munca unde nu esti asuprit.Si chiar daca isi bat joc nu pune la suflet poate ajung si ei asa intr-o zi.Deci nu iti fa griji trateaza viata normal si fi ti insuți happy

| RAY a răspuns:

De ce nu cauti in alt oras?

| Frank51 a răspuns:

Pentru inceput, cauta orice loc de munca decent care iti aduce necesarul de bani de care ai nevoie.

| shu7e a răspuns:

Vad ca ai 430 de intrebari si multe sunt cu acest subiect + pariuri si alte cateva (putine) teme.
Inceteaza sa te mai plangi. Numeni nu va plange cu tine si nu te ajuta plansul asta si daca ar plange si altii cu tine ar fi si mai rau.
Vad ca ai timp de stat pe net berechet. De ce nu incerci sa lucrezi ca freelancer. Invata ceva, o limba straina sau mai multe si sansele tale de a gasi o sursa de bani creste odata cu valoarea ce ai sa o oferi. Poti invata sa programezi, sa faci SMM sau altceva. De ce te rezumi la munca fizica? Daca vrei mai multe idei poti sa vezi aici ideisibani.ro/finpers/cele-mai-bune-joburi-acasa sau intreaba google.