| anonim_4396 a întrebat:

Salut!

Am primit o noua sansa sa cuceresc fata de care imi place. Acum ceva timp i-am promis ceva, dar nu am reusit sa ma tin de cuvant (si ea a avut un rol, pentru ca dadea semnale contradictorii, dar eu imi asum vina), iar acum dupa atata vreme s-a ivit din nou sansa sa fiu cu ea.
Sunt in plin proces de "cucerire" ca sa spun asa si nu stiu cum sa ii arat cat de mult imi pasa de ea. Nu mai vreau ca ceea ce ii spun sa fie doar vorbe, insa nu stiu ce si cum sa fac ca sa ii arat.
Ard in fiecare zi sa vorbesc cu ea si abia astept acea perioada a zilei cand incepem sa vorbim. Cateodata imi e sa nu fiu prea insistent si as vrea sa ii las spatiu, dar ceva parca ma arde pe interior sa fiu si sa vorbesc mereu cu ea.

Cateva sfaturi mi-ar fi foarte utile, mai ales ca nu sunt prea experimentat.

Mersi mult!

8 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Din ce ai spus tu aici, tare cred ca deja esti cam insistent laughing

Sfaturi, nu pot sa-ti ofer.

Poate aceasta a-2-a sansa... E doar o alta sansa sa repeti aceleasi greseli... Ai grija, nu exagera. Nu investii in ea mai mult decat iti permiti sa pierzi.

| Alverto a răspuns:

Nu știu de ce dar e ciudat. A doua șansă? Gândește-te că la viață primim doar una, și dacă nu o folosim cat mai bine am primit-o degeaba.

| Saiko10 a răspuns:

Nu poti sa faci prea multe in situatia ta, vorbesti cu ea, ii spui ce simti, ii spui cum te face sa te simti si toate alea. asta daca aveti o relatie mai apropiata deja ca daca ea e un strain complet este cam ciudat sa ii spui asta.

| ChrisRo a răspuns:

Iti faci prea multe probleme. Cand un barbat trebuie sa isi bata capul cu o tipa, inseamna ca respectiva nu prea e interesata de el. Cand o tipa e interesata de un barbat, se lasa ea *cucerita*, face ea tot posibilul ca relatia sa mearga.

| Adolf8 a răspuns:

Prin fapte, ai putea arăta amabilitate, o floare, o ciocolată.
Depinde ce simte și ea pentru tine! Mult succes în a cuceri o inimă!

| Ana2920 a răspuns:

Gândește-te că există milioane de alte fete în lume, nu doar ea, vorbește cu ea, fă ce îți spune inima, dacă nu vrea să fie cu tine, las-o în pace, nu te mai gândi la ea, găsește-ți altă fată. Gândește-te la ce am zis la începutul răspunsului.

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a răspuns:

Spune-i ca iti place de ea, si daca doreste sa aiba o relatie cu tine spune-i ce simpti asa asa o sa fie impresionata daca i spui asta fi tu insuri cu bune cu rele, deschidete in fata ei, si cumparai un trandafir rosu, succes

| Rares791 a răspuns:

1.spune-i ca o placi(introdu cateva argumente)
2.Zii despre ce sentimente ai
3. Invito la o cafea/pizza
4.Incearca sa o faci sa rada
5.Continua cum crezi tu ca e mai bine