| stef2222 a întrebat:

Cum sa cuceresc o fata? imi place de ea si nu stiu cu sa ii arat acest lucru...

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu exista o reteta 'stas', fetele sunt diferite. De fapt ar fi o reteta fixa, daca ai hAudi si haine de firma, nu mai trebuie decat sa arati acceptabil si sa nu fii timid, n-o sa-ti mai faci probleme cu fetele laughing
Daca esti un baiat simplu, incearca sa te imprietenesti cu fata pentru inceput, dar fara sa-ti arati timiditatea, care va urla in locul tau "TE PLAC!". Dupa aia, in functie de persoana, vei sti ce trebuie sa faci, vei vedea daca ai sanse. Va fi mai greu din postura de prieten sa-i arati ca vrei sa fii cu ea, insa si din postura de necunoscut e riscant, ca poate o prinzi intr-o stare proasta, ai parte de un esec, apoi nu te mai poti apropia in nici un fel.
Succes!
Sa nu te iei dupa clasicul "fii tu insuti", trebuie sa fii cumva interesant pentru ea, sa te faci ca esti si tu interesat de un hobby de al ei, chiar daca in trecut nici nu stiai ca exista rolling on the floor
Daca mergi in fata ei drept 'tu insuti', ar fi ceva de genul "buna, sunt Ion, si imi place sa ma plimb cu bicicleta", nu rezolvi nimic, si mai pari si disperat.

| stef2222 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pana acum esti singurul care mi-a dat un raspuns bun dar vezi tu...sunt mic de statura si totusi am 16 ani

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru stef2222):

Nu-ti fa probleme cu inaltimea. Aveam un prieten scund si arogant, nici nu se spala pe dinti, si sincer avea mai mult succes la fete decat mine si inca un prieten. Eu am 1.74, celalalt prieten peste 1.80, deci n-are legatura inaltimea. Trebuie doar sa alegi fete mai scunde, daca e cu 2-3 degete mai inalta decat tine n-are absolut nimic, am avut si eu prietena mai inalta decat mine, si vad destule cupluri cu fata mai inalta. Scoate ce-i mai bun din calitatile tale, nu te poate critica nimeni pentru defectele innascute.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt fata iar prietenul meu ma cucerit cu faptul ca imi spune lucruri amuzante si sta cu mine si mai ales faptul ca imi ia apararea in conflicte chiar daca doar glumim. Cred ca asa se cuceresc fetele.

| TheRealDaniel a răspuns:

Fii tu insuti, dar nu fi un nesimtit, fii sensibil, ascultator, sa iti pese de ea, arata-i asta.

| KinderBeeeib a răspuns:

Trebuie sa fi sigur ca o placi, apropie-te de ea, fi alaturi cand are nevoie, fa-o sa aiba incredere in tine si spune-i ce simti.

| Catalinhhh a răspuns:

Personalitatea :
Personalitatea are cel mai important rol in cucerirea unei fete. In timp de baietii sunt interesati de o fata, in primul rand pentru aspectul exterior, fetele sunt adesea cucerite de o inima buna, un simt al umorului dezvoltat si o fire foarte optimista. Fiecare fata isi doreste sa intalneasca un baiat langa care sa se poata simti libera, sa poata fi ea insasi.

Castiga-i increderea :
Daca esti un tip inteligent si muncitor, multumit de ceea ce faci, fetele vor putea avea incredere si se vor putea baza pe tine. Nici unei fete nu ii face placere sa aiba alaturi un partener slab, care nu are incredere in fortele proprii. O fata poate fi cucerita de un tip care este capabil sa aiba grija de el, deoarece numai asa poate avea grija de ea.

Aspectul exterior :
Unele fete prefera tipul puternic, cu masa musculara bine definita, in timp ce altele prefera tipul de baiat cu parul lung sau chiar baietii slabi, cu trasaturi finute. Ideea este sa incerci sa cunosti mai bine fata pe care vrei sa o cuceresti pentru ati putea da seama daca esti tu cel cu care vrea sa-si petreaca timpul. Adopta stilul vestimentar care te caracterizeaza, parfumeaza-te si ai grija de aspectul tau exterior. Nu uita insa ca cel mai important lucru este sa te simti bine in pielea ta si sa ai incredere in tine!

Acorda-i atentie :
a-o sa se simta bine in compania ta. Scoate-o la un film si plateste tu biletele, cumpara-i flori, scrie un cantec pentru ea sau scoate-o la o plimbare intr-un cadru romantic. Incearca sa o cunosti mai bine, sa aflii ceea ce ii place pentru a putea avea lucruri in comun despre care sa discutati si pe care sa le faceti impreuna. Ai grija sa nu devi prea insistent, daca sunt lucruri despre care ei nu ii face placere sau considera ca nu este momentul sa discutati. Cunoaste-o treptat pentru a lasa loc misterului si pentru a o face sa para cea mai deosebita fata.

În opinia mea : i-a totul treptate, nu te grăbi și nu când începi o discuție direct TE IUBESC. Las-o pe ea să vadă asta, fă-i avansuri.

| stef2222 explică (pentru Catalinhhh):

Vezi tu problema e ca am 16 ani si 1.55 cm si e cam nasol sa fii mic de statura nu se uita nici o fata desi nu sunt urat

| RobberTh a răspuns:

Nu e asa simplu si sunt mult mai multe posibilitati... unele dintre ele sunt:
-Vezi daca nu ii place de altcineva sau daca vrajeste cu mai multi baieti(asta insemnand ca e cam curva si nu prea merita, parerea mea). Dupa ce te interesezi ii faci cate un compliment, fara lingusituri ca dupa o sa vrea sa scape de tine, o mai ajuti la scoala la ceva care nu stie(daca stii) si cu asta capeti mai mult respect si o sa-i fii din ce in ce mai drag si dupa ce vezi ca incepe sa te mai placa ea mergi ca ea la un suc..vezi tu dar fara prea multa dragoste ca, daca i-o arati toata acum si ii faci tot ce vrea s-ar putea sa o pierzi si sa te ia de prost. Te comporti cu ea prieteneste, nu o saruti asa din prima sau sa vorbesti toate rahaturile cu ea ca apoi o sa zica ca esti de prost gust. Succes(daca te-am ajutat poti sa-mi dau funda big grin)