| anonim5678 a întrebat:

Bună,tuturor. Eu plac, este prima dată când simt că sunt indrăgostita.dar o problema ar fi ca el este mai mare decat mine cu 2 ani. Eu a 9-a el a 11-a, il plac de mai bine de un an. Dar suntem in licee diferite si nu prea il vad. Dar am putea vorbi pe retele de socializare pentru că am mai vorbit de doua ori pe Facebook dar doar ce faci, bine tu, si iar asa si eu l.am intrebat desi sunt foarte emotiza cateodata. Cum am zis mai sus il plac dar nu stiu cum sa ii spun dar sa ii arat. Desi am o varsta foarte frageda, stiu asta, dar stiu si ca la varsta mea e normal sa am un prieten, am 15 ani. Nu zic ca hai gata ne casatorim, dmn fereste, dar pentru prima oara simt un sentiment de nedescris când il vad. Ce mi.ati propune sa vorbesc cu el, teme de conversatii, sa ii arat cu subinteles ca sunt interesata de el dar nci sa fie insistent., ma intelegeti.Vă rog am nevoie de sfaturi, cat mai multe.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Abordeaza-l si vorbete cu el de filme/melodii sau chiar sa-i povestesti faze din ziua ta. Fii cat mai deschisa si incercati sa vorbiti mult pe-un subiect. Il poti chema si pe afara. Fa-ti putin curaj, in viata nu faci nimic cu timiditatea.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Lasa-l pe el sa faca primul pas daca te place si el, daca nu simte nimic pentru tine, poti sa te pui si in cap ca tot nu te faci remarcata
Il lasi pe el sa te bage in seama mai mult..totusi, varsta este micuta sa te gandesti la un iubit..nu crezi?
O seara bunahappy

| anonim5678 explică (pentru caramela):

E normal la vârsta mea. Ce zici de cele 10-11ani care fumează si au iubiti? Nu mai comenta.

| caramela a răspuns (pentru anonim5678):

Vai ce dura esti, nu ti-am dat in cap, mi-am spus punctul de vedere!