| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o "mica" problema...sunt de o luna si ceva cu o fata si as vrea sfatul vostru.Problema sta asa: am intrebat-o la un moment dat daca tine la mine cu adevarat(acum 2 saptamani) si ea mi-a spus sa ne vedem.Ne-am vazut, si mi-a spus ca este confuza si sa vedem ce ne rezerva viitorul. Ce inseamna asta nu inteleg.Am intrebat-o acest lucru deoarece am vazut ca ma evita destul de des. I-am spus ca eu o iubesc si expresia ei a fost:"Soc" si atat.mMa simt foarte bine in preajma ei, banuiesc ca si ea.Rade cand glumesc cu ea, imi spune unele probleme ale ei si ne place sa ne plimbam.Saptamana trecuta i-am scris un bilet in care mi-am cerut scuze pentru ca am fost egoist deoarece o voiam langa mine tot timpul si i-am spus cat o iubesc.Acum, am impresia ca incepe sa ma evite din nou.
Problema este ca la inceput mi-a spus ca tine la mine si dupa aceea nu stiu ce s-a intamplat de ma ignora, nu vrea sa imi spuna...
Astept orice sfat binevoitor!

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pai una e sa tina la tine, si alta e sa te iubeasca, tu ce vrei? sa tina la tine sau sa te iubeasca? daca e confuza si reticenta in a-ti da un raspuns, inseamna ca nu e sigura pe sentimentele ei, ori esti in proba.thinking poate si tu te-ai cam grabit sa ii zici ca o iubesti si ea s-a speriat.mai lasa sa treaca un pic de timp si vezi ce se intampla cu ea, daca nu da semne ca te vrea langa ea...cred ca e cazul sa o lasi mai moale.thinking

6 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Probabil,a spus că este confuză că iubeşte doi băieţi sau s-a întors fostul'ei prieten sau are probleme in familie! Ar trebui să discuţi cu ea şi să'i spui că nu ţi se pare normal ceea ce se intâmplă şi să o întrebi dc te evită şi dacă te iubeşte.
Nu sta aşa fără să ştii ce este in inima ei.

| HoTSaucE a răspuns (pentru misterioaѕa):

Intr-adevar are probleme in familie si mi-a spus de ele, dar nu inteleg totusi de ce azi imi spune ca tine la mine si maine se fereste.Alt baiat nu mai este, stiu sigur.Prieten foarte bun nu prea are cum sa ma considere deoarece nu o cunosc decat de 2-3 luni.
In general ea nu prea vorbeste despre sentimentele ei, dar daca o las si nu ii spun nimic mi-e frica sa nu o pierd.

| nosferatu15 a răspuns:

In general, fetele sunt foarte dificile. Totusi, tu trebuie sa-i dovedesti ca poate sa aiba incredere in tine, ca se simte protejata langa tine, ca nu ai lasa sa i se intample nimic rau. Comunicarea e cheia; fara ea totul este dus de rapastraight face

| emabrumareanu29 a răspuns:

Sau poate era confuza deoarece nu se astepta sa ii spui ca o iubesti. acorda-i un timp, dar ai grija sa n-o pierzi

| Sandruc a răspuns:

Eu cred ea mai mult te crede un prieten foarte bun si daca ai observat ca de atatea ori cat ii spui ca o iubesti ea se fereste.Si eu cred ca ea te evita deoarece eu cred ca nu vrea sa strice prietenia dintre voi. Poate mai bine ramaneti prieteni f buni.Asta e parerea mea si daca urmezi sfatul meu chiar m`as bucura.

| LoveIsSweet a răspuns:

BUNA.Eu cred ca ea nu este sigura de ce simte momentan pentru tine...si poate din cauza asta evita sa-ti sp.