| xvxxnnns a întrebat:

Salut,am si eu o problema cam complicata.deci vreau sa incep prin a va spune ca sunt intr-o relatie de aproape 4luni si ne iubim reciproc, mai exista certuri dar na ca in orice relatie.deci problema este ca prietena mea are o prietena care e tacuta si cuminte de fatada dar in spatele ei este o fire foarte rea si nesimtita.prietena asta a ei, a fost colega de clasa cu mine si inainte de relatia mea cu ea nu era asa prietene decat vecine de bloc.si asta cam i-a facut cam multe iubitei mele si cand incerc sa ma iau de ea,adica sa ripostez iubita mea se baga si zice ca sa o las in pace, si asta ma calca pe nervi ca dupa tot la mine vine sa se planga ce a patit. ajutati-ma va rog mult de tot! dau funda!

Răspuns Câştigător
| OmniSpirit a răspuns:

Am trecut si eu prin asa ceva si nu cu o persoana impotriva mea ci cu familia si prietenii ei.

Ce poti sa faci tu este sa fi tot timpul cu un pas inaintea lor prin exemplul personal, prin caracter.
Nu refuza sa o asculti pentru ca apoi va spune ca nu ii dai atentie si hranesti vipera din spatele ei.
Daca cere sfaturi incearca sa fi cat mai diplomat si nu o ataca pe prietena ei.
Stiu ca este greu si cand ai dreptate sa taci, dar abtine-te.
Vei avea o satisfactie mare cand amandoua o sa primeasca o palma morala.
Si in acest mod vei castiga cel putin respectul iubitei tale si increderea plus isi va cere scuze ca nu te-a crezut.

Lucrurile vor iesii la iveala nu te ingrijora, fi istet si nu ii face jocul acelei persoane. Fi langa iubita ta fi umil cu ea si evita conflictul cu acea persoana.
Pentru ca abia asteapta sa te certi cu ea ca apoi iubita sa iti sara in cap.

"Caini latra ursul merge in continuare"

Fi destept si nu pica in plasa ei!

Concentreaza-te la viata ta personala si lasa lupul sa urle la luna!

Succes!

4 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Las-o pe ea sa vada cat de,, tacuta si cuminte,, dar mai ales loiala ii este acea fata.Parerea mea este ca e geloasa.

| sofisis a răspuns:

Spune-i iubitei tale ca tu nu mai vrei sa auzi ABSOLUT NIMIC din ce are legatura cu prietenia ei cu acea fata.
Si las-o in pace sa isi vada de prietenia ei pana cand se va loci cu capul de pragul de sus. Ca se va intampla cu siguranta.
Si ..nu o mai asculta niciodata cand are ceva de obiectat la adresa fe-tii aleia.

| OoBunnyoO a răspuns:

Lasa-le in pace. Este o chestie pe care ele trebuie sa o rezolve. Daca fata asta i-a cauzat probleme prietenei tale si ea tot o accepta, tu nu ai ce face. Ti-ai facut datoria de a o avertiza si de a-i lua apararea. Daca ea nu accepta, lasa-o in pace sa isi rezolve singura problemele.

| Eastwood a răspuns:

Lasa doar sa vina din nou la tine si sa vada si ea fata ei adevarata! Cel mai important e sa-i vada si prietena ta adevarata ei fata, dupa nu o sa mai aiba treaba cu voi!