| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten ne cunoastem de ceva timp foarte bun (2 ani). Am fost indragostita de el din clasa a 5 -7. El stiind de acest lucru numi prea atragia atentie, pur si simplu comunicam ne jucam ne certam uneori, dupa un timp anumit am incetat sa comunicam, trecuse cam o luna doua. Mergind pe drum intr-o zi neam intilnit am stat putin de vorba si am hotarit sa ne vedem mai tirziu. Am uitat sa va spun ca eu cu sora lui suntem cele mai bune prietene. Pai cum ziceam ne-am vazut intr-un parc unde mai erau prieteni comuni, eu dupa doi ani de dragoste fara sens catre dinsu deja imi trecea iubirea intr-un oarecare sens. Dar dupa acea intalnire el a inceput sa ma imbratiseze, ma apuca de mina, uneori imi propunea sa eau loc la el pe brate, intr-o zi cand veneam de la fotbal noi alergind pe strada, el ma oprise si ma saruta pe git, eu am decis sa nu eau astea in serios, si as vrea ca sa imi dati un sfat cum sa procedez deoarece imi e frica sa ma alipesc de el de. El este o persoana care flirteaza cu toate fetele, mie imi este convinabil cu el deoarece ii liber si pot cand vreau sa plec, dar vreau si eu o relatie intr-o oarecare masura mai serioasa la 18 ani. Dati-mi va rog un sfat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata draga, daca ala se da la toate fetele, inseamna ca face asta si cu tine.
Lasa iubirea. Momentan zic
Nu are rost sa fiti impreuna si peste cateva zile, saptamani sau luni sa suferi pe motiv ca el se da si la altele

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

K0sti are dreptate. Ia cartea de romana si lasa-l pe ala. Ala este un fante caruia ii place sa umble din floare in floare.

| K0sti a răspuns:

Atragia atentie?
sa eau loc?
sa nu eau astea in serios?

Nu le lua, ia cartea de romana mai bine!