| Annitu a întrebat:

Salut.are cineva pierce in buza? ziceti-mi si mie.doare? curge sange? se poate infecta?

se cunoaste gaura?
ca nu vreau sa afle mama ca imi dau...sad

Răspuns Câştigător
| nathalie a răspuns:

Daca ti-o faci acasa:
1.doare
2.curge putin sange
3.se poate infecta
4.se cunoaste gaura

daca o faci la un salon:
1.nu doare ca iti face anesetezie
2.nu curge sange
3.nu se poate infecta numai daca nu ai grija la igiena
4.se vede gaura

ps:s-ar putea sa iti curga apa, sucul, lichidele prin gaura;-)
ai grija de tine>big grin

40 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nu strica ceva natural, buzele reprezinta feminitatea, nu-ti ucide polenul. Lasa moda, baietii se indragostesc de suflet si de ce-a lasat Dumnezeu, nu de metale.

mariana
| mariana a răspuns:

Nu strica ce natura a lasat frumos, pentru ca vei regreta, chiar daca parintii tai nu ar fi scandalizati de decizia ta. Nu este nici igienic, nici frumos si mai si doare. De ce sa te supui unui asemenea chin, cand si tu iti vei da seama, la scurta vreme, ca ai gresit, punandu-ti cercel in buza. Eu stiu ca vei vrea sa te saruti, atunci cand vei avea un iubit si nu cred ca ii va face si lui placere sa simta acel metal (chiar daca este din aur sau argint) in gura lui, iar pentru tine s-ar putea sa nu fie placut.
Daca vrei sa fii independenta, te rog gaseste-ti alta forma de manifestare pentru ca, va fi mai bine. Ti s-a raspuns deja ca si altele care si-au facut asemenea "gaurele", au renuntat la cercel dar urma a ramas si nu este estetica. Eu iti doresc sa fii copil cuminte, sa inveti bine si sa uiti ca ai vrut sa-i faci asa ceva corpului tau. Gandeste-te ce esti tu, o snandura in care bati cuie, ori vreun perete pe care vrei sa bati un cui, nu, tu esti o fetita frumoasa care vrea sa i se dea atentie si sunt convinsa ca poti sa primesti atentia necesara, prin felul tau de a fi, prin cum te porti si nu prin ce agati de tine. Sa fii sanatoasa, sa cresti mare si sa ai succes, pentru ca, sunt convinsa ca deja arati foarte bine, cu mult mai bine decat cu aceste accesorii neinsemnate.

cami
| cami a răspuns:

Alta treaba n-ai? Lasa ca lu' Ionel ii place si fara tongue

lolita
| lolita a răspuns:

Da, eu am avut, pana mi-am dat seama ca eram mult mai fermecatoare fara.
nu doare cand iti faci gaura deoarece te anesteziaza local, si neaparat trebuie sa-ti puna si cercelul pe care trebuie sa il tii cel putin trei saptamani, trebuie sa te dezinfectezi dupa fiecare masa, chiar si dupa ce ai mancat doar putina ciocolata sau un corn.
gaura iti va ramane si dupa ce-ti vei scoate cercelul. eu mi l-am scos de doi ani si inca mi se cunoaste gaura. cel mai bine ar fi sa te gandesti bine daca il vrei cu adevarat, sunt multe inconveniente: prima luna nu poti manca mai nimic deoarece te deranjeaza si te lasi de mancat, eu anm slabit 4 kg intr-o luna, te deranjeaza cand te saruti, pe tine mai putin mai mult pe partener, vei vorbii sasait prim aluna pana te obisnuiesti cu pirceul, nu poti mnaca intre ore, iti vei face un tic in a musca cercelul prin interior. daca totusi te decizi sa-ti faci unul te sfatuiesc sa-i zici mamei tale, nu stiu ce caracter are dar daca afla ca ti-ai pus unul si te obliga sa nu-l porti mai bine renunta la idee, nu are rost sa suferi si sa nu te poti bucura de el. succes!

| lola a răspuns:

Doare putin, daca o faci cum trebuie sunt mici sanse sa se infecteze, da, se vede gaura dar arata ca un mic semn dupa ce se vindeca.Problema e ca nu o sa il poti scoate numai dupa cateva zile, saptamani, depinde de cat de repede te vindeci.Si o sa te doara buza cam 3, 4 zilehappy

| Ion a răspuns:

Pirs personal nu am, dar am facut destule big grin
1 de durut depinde, daca iti pui un cub de gheata pe buza si astepti sa ti sa topeasca cam pe 2 treimi, nu o sa te doara, o sa simti o intepatura usoara, dar iti va curge un pic mai mult sange. Daca ti-l face rapid, doare mai putin.
2 curge sange dar ii ca atunci cand iti ia sange din vena, ce poti sa faci ii sa iei o bucata de vata umezita in spirt si sa tamponezi.
3 de infectat se poate infecta daca nu ai grija de el. Ai grija ca in 3 zile de cand ti-l faci sa nu bei lapte alcool sau sa mananci lactate si de astupat, depinde de om cum i se astupa gaura. la prietena mea i se astupa intr-o zi.
4 personal, imi place cand op sarutam pe prietena mea, avea pierce si cateodata ma jucam cu el smug. aaa eu i l-am facut big grin la fel ca pe urmatoarele 4 deci cam am habar despre ce e vorba.

| cristina21 a răspuns:

De durut nu doare...am o prietena care si-a dat singura gaura acasaa si nu a durut-o si nici nu i-a curs sange... ea isi punea un plasture sa nu o vada parinti si spunea ca are un cos...laughing...bine ca pana la urma au aflat...gaura se cunoaste numai daca cercelul e gros...

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

1. Da
2.Doare dar e o durere suportabila
3.Depinde daca nimeresty vreo vena!
4.Se cunoaste normal!

nu cred ca poti fara sa afle, pentru ca trebuie sa-l ti cateva zyle bune fara al da jos pentru a se forma gaura!

| deeapirsuletz a răspuns:

Oriunde ti l-ai face trebuie sa te dai cu ceva care amorteste nu curge sange cauea se cunoaste ca un cos da se poate infecta daca nu ai grija ce mananci daaca nu til spel cu apa de gura daca nu til dai cu crema daca nu dezinfectezi pirsu in spirt pana sa til pui daca nul speli cu ceai de galbenele...eu am pierce...in buza... app nu iti kurge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stelisto, eu cand eram la tara, puneam la purcel.sarma la nas.nu stiu daca il durea, dar fericit nu era, fiindca tipa ingrozitor si curgea si sange.bine nu o puneam de frumusete, ci fiindca rama cotetul.si tu stii ca porcul rama, da ...rama nu porc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O forma de mutilare! Vedeti ca a aparut moda cu o ureche taiata! Cica asa este mai sexy deoarece iti vine parul pe ochi ( deoarece nu are dupa ce sta!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...in primul rand vreau sa specific ca eu am gaura in limba si in buric...am avut si in buza si in nas... dar le-am scos... le-am avut pe rand nu toate o data...pe toate mi le-am dat singura si nu m-am infectat si nu am patit nimica... din contra am si dat gauri la multe fete si nu au patit nimica...doare un pic dupa ce va trece anestezia... dar nu foarte mult...in limba te doare mai rau un pic pentru ca se umfla...sange trebuie sa curga un pic ca doar iti faci gaura nu te desenezi... da se cunoaste gaura eu mai am semn dupa ani buni dupa ce l-am scos... dar parerea mea este sa nu-ti dai gaura in buza...nu este chiar frumos... ti se va parea la inceput dar apoi te vei plictisi si vei regtreta ca ti l-ai facut...asa am patit eu...si cu ala in buza...pe care am reusit sa il scot dar nu sa astup si gaura... te pup si mai gandeste-te un pic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai doamne nathali cine ti-a zis ca curg lichidele dupa ce iti fc pierc3 in buzarolling on the floor
am avut si eu si nu mi s-a intamplat
mi se pare ridicol ceea ce zc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mm DA... si eu vreau sa-mi fac dar mi-e frica sa nu ma doaracrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu azi de dimineata i-am dat pirces in buza cu branula gri si nu ma durut decat foarte putin sh sange mi-a curs foarte putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-ti
nu se cunoaste aproape nimic nu se infecteaza si nu te doare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am dat gaura dintr-o prostie ...ne-am dus pe afara si a venit o prietena de am si am zis sa mergem si noi sa ne plimbam prin oras. am intrat intr-un magazin si ne-am luat niste cercei dupa care am plecat unde stateam noi si am dat de o fosta colega si asta ne-a pus sa ii dam gaura in buza. j daca ea a avut curaj am luat-o pe alexa la mine acasa ca asa o chema pe cea mai buna prietena a mea si ne-am dat singure gaura in buza nu doare deloc am gasit pe la fratele meu niste lidocaina si ne-a amortit buza cu totul dar dupa trebuie sa ai mare grija cu igiena eu acum regret ca mi-am dat-o m-am certat si cu mama si in plus 2 baieti mi-au spus ca ia deranjeaza cand saruti... v-am pooopat dolse pe toti :*:*:* j daca vreti ceva aveti curaj ca daca nu incercati nu aveti de unde sa stiti cum e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
si eu mi-am dat acum 2 zile.
si nu m`a durut. am simtit o intepatura. si atat.
eu zic sa-ti dai. iar daca nu vrei sa-l tzii.il dai jos si nu e nici`o problema. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te doare deloc, si in 2 zile se vindeca si daca vrei poti sa-l schimbi deja.Mda...cred ca asta tine si de reactia organismului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 11 ani.ma cheama robert si vreau sa devin emo kid. am o gaura in buza nu am simtit nimic.ma dat cu spray.si nu simti nimic dar vei regreta ca tiai faq gaura. nu te sfatuiesc dar faci cum vrei corpul tau viata ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine iti dai un limbahee hee daca tot nu vrei sa afle.nu doare. e ceva foarte suportabil in buza.am si eu unul in buza si unul in limbahee hee si daca cine ti-l da are mana usoara simti doar o ciupitura...doare putin dupa ce incepe sa se umfle buza.atat.asa ca nu iti face probleme.si daca tija si branula e sterilizata nu se infecteaza.nu te mai speria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am pirce in buza de 1 an si 2 luni si mi l-am dat singura... nu m-a durut foarte trebuie pentru ca am avut mre grija la igiena asa ca e decizia ta dk vrei sa-ti dai pup si success

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu voiam sa-mi dau in buza, dar dupa ce am citit toate aceste commury, m-am razgandit...
acum ramane la aprecyerea ta daca da sau nubig grin

| hElEnA_2872 a răspuns:

Nu-ti curge sange si oricum parintii trebuie sa afle,mai mult e frica am avut si eu cercel in buza,dar nu poti sa mananki si daca atingi cu mancare te enervezi.din cand in cand trebuie sa-l mai invarti, ca sa nu se prinda, ai grija d u pup

| RaLLuRoCKer a răspuns:

Daca chiar vrei un pierce la unele magazine sunt cercei cu magnet sunt chiar rotunzi. Mai bine du-te si cauta decat sa regreti sau sa te certe mama ta ca nu ai ascultat-o. sper ca ti-am fost de ajutor

| clauddette a răspuns:

Eu mi-am facut gaura cu branula, si mi s-a infectat, am bagat pierce'ul si l-am purtat doar o zi deoarece a fost insuportabil, inauntru mi-a aparut un punct mic si alb(puroi) si nu stiu ce sa mai fac, o sa ma duc maine la o farmacie. In caz ca iti dai ia acul si fierbe-l apoi lasa-l in spirt si usuca-l bine. Ai grija sa nu iti nimeresti vreo vena. Eu zic ca nu e o idee asa buna

| clauddette a răspuns:

Ce ma?
1- NU doareraised eyebrows Si cu si fara anestezie nu doare, depinde cat de frica iti e de ace.
2- NU curge sange decat daca iti nimeresti vr-o vena, ma rog.
3- NU trebuie sa-l dai cand vrei jos, dupa ce iti dai gaura trebuie sa il ti maxim 3 saptamani fara sa-l dai jos. Si trebuie sa dezinfectezi permanent locul. Mie mi-a trecut gaura, e mult my bine fara la 16 ani am sa imi dau in IDM gaura, in caz ca iti doresti asa mult du-te si tu in IDM dai cativa bani dar macar acul ala e steril si nu exista asa multe riscuri.

| madalinaangel98 a răspuns:

Eu mi-am dat singura gaura si nu am nimichappysi nici nu mi-a curs sange big grin

| laurik97 a răspuns:

Pff si eu imi bag saptamana vitoare...si nici eu nu vreau sa afle mama, da un prieten mi-a zis ca in casa mi-l pot da jos...si cand ies afr mi-l pot pune,
de durut o sa doara pic dupa cum mi-a zis da e o durere suportabila:*