| Fortnita a întrebat:

Salut,as vrea sa m-a ajutați cu ceva.De mult îmi doresc sa imi cumpăr o chinchilla\un hamster dar mamei mele nu îi place acest tip de animale și zice ca nu accepta aceste animale la ea in casa. Îmi puteți spune câteva sfatur cum sa o conving sa îmi cumpere unul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru tine este mai importanta o toana sau mama ta?
Inainte de a incerca s-o convingi pe mama ta raspunde la aceasta intrebare si probabil nu va mai trebui s-o convingi.

| darrio2007 a răspuns:

Sfatul meu este sa accepti ce spune mama ta. Daca nu ii plac sobolanii in casa, asta e. Nici eu nu as tine asa ceva.

| Freya1 a răspuns:

Nu prea poți sa obligi femeia sa tina un animal de companie în casa daca nu își dorește.
E o responsabilitate pentru tine, pe care s-ar putea sa nu o duci la bun sfârșit și tot pe ea sa cada greul.

Dacă te crezi un copil responsabil ce poate îngriji animalului atât cât are nevoie, sa schimbi tot ce ai de schimbat la timp și va permiteti financiar, poți sa ii promiți ca vei avea grija de el și nu o va deranja cu nimic (a sa te și ti).

| ionur a răspuns:

Câți ani ai?