| juliet a întrebat:

Buna cum as putea sa o conving pe mama sa imi cumpere un hamster(ea zice ca nu vrea in casa sobolani)

8 răspunsuri:
| Fluffinator a răspuns:

Asa a patit si un prieten de al meulaughing Vroiam hamster dar maica-sa nu-l lasa pentru ca. dupa spusele ei aia sunt tot sobolani.laughing
Asa ca baiatul s-a apucat si a strans bani, l-a cumparat cu banii propri si l-a adus acasa. Maica-sa nu a avut ce face si a trebuit sa se obisnuiasca cu ideeahappy

| princess a răspuns:

Ce tare laughingparca ar fi mami, eu l-am luat si fara sa fie ea de acord si dupa aia sa vezi ce ii placea il si pupa laughingca sunt asa dragalashi :X:X

| CrazyKitty a răspuns:

Spune-i ca vei avea grija de el si nu-l vei lasa de izbeliste prin casa casa faca cine stie ce. Hamsterii sunt draguti si nu fac lucruri rele. Nu sunt ca soarecii si sobolaniii.

| Lori18 a răspuns:

Pai spune-i sa faca o inceracre.il iei pentru o saptamana daca nu ii place ii,, promiti`` ca il duci inapoi i l dai altcuivahee hee funda

| Lori18 a răspuns:

Incercare am vrut sa zicbig grin

| IuliaaandaaaIsbff a răspuns:

Pai spune-i ca hamsterii sunt draguti, vorbeste-i frumos de ei, si spune-i ca nu sunt sobolani doar niste rozatoare dragute.winking
Bafta!kissbig grin

| juliet explică:

Am uitat sa spun, pai sora mea a primit vadou un hamster cand mama era plecata la suceva pentru un seminar. Cum a auzit de el a spus: "Sobolanul ala paros sa dispara din casa mea altfel ti-l arung pe geam!" da sora mea la dat la o fata din clasa ce isi dorea.mupt un hamster(si mama ei vroia unul) dar naveau bani asa ca sora mea ea facut o bucurie si i la dat ei (cu tot cu cusca)
P.S: stau la bloc, etaju 2 (deci nu ma lasa nici cu: pisica findca devcand era mica deuarece bunica mea, mama ei a iubit o pisica mai mult decat pe eu. Nici cu caine n-am voie ca se p**a in toata vasa si dupa aia pute. Nici cu papagali ca fac mizerie, iar pesti ii urasc)

| Kissymonna a răspuns:

Hamsterul nu este un sobolan,desi si sobolani pot fi tinuti ca animale de companie,hamsterul e o vietate pufoasa si dulce,iti recomand sa iei hamster pitic,e micut si pufos,citeste pe net lucruri bune despre hamsterul pitic, iti recomand siteul Latifa, este foarte bun, http://www.latifa.ro/animale-mici/hamsteri/specii/ scrie cum sa ii ingrijesti,dai clic pe speciile dorite,iti arata poza si scrie despre acea specie,poti intra si pe forum latifa,sunt oameni primitori care iubesc animalele si care au multe animale,poti primi sfaturi super bune,iti vorbesc din propia experienta,plus ca este un forum activ, cu multi utilizatori, succes!