| AciddMind a întrebat:

Astăzi am fost afară cu prietenii și mama uneia dintre ele ne-a invitat la masă, și nu am avut cum să refuz... părinții fetei sunt pasionați de religie și m-au ținut mult de vorbă, am ajuns târziu acasă și în tot timpul ăsta mama m-a sunat de vreo 9 ori... nu i-am răspuns pentru că am avut telefonul pe silențios. M-a certat când am intrat în casă, nu vă gândiți că m-a lovit sau ceva (nu face așa ceva), dar îmi dau seama că este extrem de supărată și dezamăgita de mine... ce aș putea face? O iubesc pe mama mai mult decât orice, as da tot pentru ea, inclusiv viața. Vă rog, ajutați-mă. Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| SuntFataa a răspuns:

Ii poti explica de ce nu a raspuns si sa inteleaga. iti ceri si scuze pentru neatentie si ca incerci sa nu se mai repede

| Libertus a răspuns:

Ii spui adevărul. Ii explici unde ai fost si ce te-a împiedicat sa nu-i răspunzi. Adevărul e cheia împăcării.