| Popescu78888 a întrebat:

Salut, ce sa fac sa nu mai pun la suflet orice? Mereu ma afecteaza lucrurile rele chiar daca se intampla cam rar asa ceva iar cele bune care sunt multe sunt umbrite de cele rele.
Va rog dati-mi niste sfaturi.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai ce sa faci decat sa incerci sa nu te gandesti la ele si sa-ti concentrezi atentia si energia pe altceva, pe aspectele bune din viata ta. Asa esti tu din fire, nu te prea poti schimba.

| Violleta2022 a răspuns:

Va trebuii sa te autocontrolezi, probbail esti un pesimist convins si de aceea vezi intotdeauna partea rea a lucurilor sau mai bine spus, jumatatea goala a paharului.
Te poti schimba in bine, doar daca iti impui sa te autocontrolezi si sa fii pozitiv in tot ceea ce faci si gandesti. Este cunoscut ca, gandirea negativa duce la negativism, anxietate, depresii.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Te poți schimba dacă vrei acest lucru. Așterne pe o foaie ce dorești sa schimbi la tineși beneficiile acestor schimbări apoi lipește-o pe ușa de la camera ta. Zilnic o vei citi și iti vei reaminti ce aibde făcut.