| Sufar a întrebat:

Ceva idei de a face o nunta anul acesta legal? 100 persoane? Poate in aer liber? Sunt sigur ca sunt ceva cupluri ce fac nunta acest an si poate imi dati ceva idei

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ce e asa graba? Poti astepta pana la anul ca sa nu pui persoanele in pericol doar pentru ai tu chef sa petreci! Gandeste-te putin la cei din jur daca de tine nu iti pasa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Baiul este ca nu pune decat familia in pericol, fiind nuntasii nu or sa imbulzeasca, din cauza panedemiei.

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca vor da drumul la peterceri de 100 de persoane.
Fiti realisti si faceti nunta in familie, doar cu: parintii, fratii si nasii, daca nu vreti sa aveti inmormantari in lant, dupa nunta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Legal, 100 de persoane, în timpul stării de alertă, nu. Până la sfârșitul anului, puțin probabil să se schimbe legea. Dar îi poți invita pe toți la nuntă într-o țară învecinată unde nu conduc talibani.

| mastadont a răspuns:

Și eu ar trebui să fac nunta anul acesta, prin septembrie, dar cred că o să amân. Deocamdată mai aștept să văd ce se întâmplă cu starea de alertă și dacă se vor mai relaxa restricțiile, dar nu am mari speranțe.

| JicaContra a răspuns:

Daca pastrati un metru si jumatate intre voi... SIGUR
ar fi bine sa pastrati chiar doi metrii!

| sadrian46 a răspuns (pentru JicaContra):

Și la Perinița la fel, să transmiteți bezele, de la distanță de 1, 5 km, pardon, 1, 5 metri.

| JicaContra a răspuns (pentru sadrian46):

Da big grin

| JicaContra a răspuns:

DA MA, O SA ISI SARUTE MIREASA DE LA 0, 00m DISTANTA

GHICI CE, este PUR PERMIS persoanele care traiesc in acelasi apartament sa se sarute si in public, pentru ca legea distantarii sociale NU se aplica persoanelor care traiesc in acelasi domiciliu

iar eu faceam katerinka, si NU era vorba de miri, ci de alea 100 de persoane

ghici cine e "desteptul"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai așteaptă până trece virusul și atunci poti face nunta de 100 persoane, acum nu laughing
Trebuie să tineri și distanță, ar trebui un local imens să încăperi toți la distanță laughing asa e acum cu virusul, dacă și la înmormântari nu aveau voie mai mult de 8 persoane.