| Daniel_Iulian_1980 a întrebat:

Salut!
Cum sa fac sa nu imi mai fie rusine cand vreau sa intru in vorba cu o fata?
Mentionez ca am 20 de ani,dar nu am avut niciodata o iubita,tocmai din motivul timiditatii si al rusinii!
Mentionez ca nu sunt chiar atat de urat,dar nu am curaj sa abordez o fata!
Imi puteti da niste sfaturi cum as putea sa scap de rusine si timiditate,ca sincer sa fiu nu prea mai rezist fara sa pot sa vb cu o fata, si sincer sa fiu imi doresc foarte mult o iubita,dar simt ca nu pot vorbi cu o fata, chiar nu stiu ce sa fac!
Multumesc!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai stai de vorba, discuta cu colegele tale, despre orice le place.
Daca merge discutia, o poti invita la o cafea, o prajitura, sau chiar la un restaurant, la o cina. Totdeauna intreab-o daca vrea sa petreaca undeva mai mult timp impreuna cu tine. Las-o sa aleaga ea timpul si locul!
Daca porneste o relatie, nu te opri, accelereaza si tu: incet fa programe comune cat mai lungi sa deveniti tot mai apropiati.
Totdeauna, cand a pornit o relatie, las-o pe EA sa vorbeasca mai mult, dar nu exagerat!
Fii- si borbeste politicos! Fetelor le plac complimentele, dar nu exagerate. Le place sa te vada hotarat, ca o persoana care se pretinde.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fetele cauta baieti cu bani daca ai bani vin ele la tine nu conteaza ca esti timid sau urît sau cu handicap, nu ai bani poti fi si făt frumos nu se uită niciuna la tine viata e scumpă si cu frumusetea mori de foame nu te ajută la nimic sa fi frumos si sarac sau sarăntoc.

| Violleta2022 a răspuns:

Iti iei inima in dinti si deschizi gura, cu respect si politicos, intrebad ce doresti tu sa intrebi,

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum definești rușinea? imi doresc foarte mult o iubita. Dacă îți dorești iubita, cum vrei să o obții? Ce comunici despre tine? Ce anume? Cum te evaluezi tu pe tine?

| Sophieka a răspuns:

Sa iti iei curajul sa te faci de "rusine", de "cacao":, chiar sa fi sincer si sa spui ca nu ai mai avut pana acum o iubita din cauza timiditatii.
Sau daca nu poti, citeste carti / fa meditatii (gasesti gratis pe Youtube) pentru cresterea stimei de sine, pentru vindecarea timiditatii si a rusinii, pentru echilibru psiho-emotional...De asemenea gasesti si multe carti fizice foarte eficiente.
Sau poti apela la un terapeut / coach care sa te ajute sa iti vindeci problemele, sa te descoperi mai mult si sa prinzi curaj in viata.

| Sistemulxxl a răspuns:

Inainte de intalnire bei 50 ml de whisky dupa care te speli bine pe dinti. Timiditatea disdpare instant.

| Drake21 a răspuns:

Ce faci fa, iesim in oras, vii sa mancam la mine