| Andreiu68 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi! Sunt tare timid in privinda de a ma baga in seama cu fetele.De ceva vreme tot incerc sa imi fac curaj ca sa intru cu o fata in vorba pe Facebook dar nu pot deoarece sunt timid tare,nu o cunosc,decat de pe Facebook,si nu stiu cum sa o abordez din prima ca sa nu ma respinga. In trecut am fost dezamagit tare in privinta cu fetele,adica mai intram in seama cu ele,ori vorbeau asa in sictir,ori sec, ori dupa cateva zile nu imi mai raspundea, ori ma refuza dupa ce o chemam la un suc.Nustiu de ce sunt tare timid,imi este teama sa ma bag in seama, deoarece ori imi va da seen, ori va raspunde in sictir sau altele.Stiu ca sa vorbesc cu fetele, am cuvintele la mine, dar sunt timid.De exemplu daca o fata ma baga in seama, si vorbim cateva ore, a doua zi am curaj ca sa o bag in seama.Prima data nu stiu ce sa fac, si nu reusesc.Dece oare? Cum as putea sa scap de asta? SI cum sa intru cu fata asta in vorba mai alesc ca nu o cunosc,doar di poze,adica vreau sa ii scriu ceva gen,scuze ca te derajez, vreau sa ne cunoastem sau ceva de genul, sa nu par ciudat.Parere si cum sa scap de timiditate si cum sa o abordez asa de prima data?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inchiriaza un mercedes AMG iesi la un bar si cand tragi o tigara scoate cheia langa una si vei vedea cum vine cu tine

| Pool77 a răspuns:

Atitudine de **** bleaga.

Sunt timid si am aceeasi problema ca si tine. Am cunoscut o fata pe Facebook [mentionez ca nu am vazut-o niciodata in realitate] , am vb cu ea si mi-am marturisit sentimentele. I-am spus daca vrea sa fie iubita mea si a spus ca da. Mi-a dat nr ei de tel si m-am gandit sa o scot in oras. Am stabilit pe chat sa ne intalnim. Am sunat-o cand am iesit de la scoala si mi-a zis ca azi e ocupata, desi pe chat mi-a spus clar ca e libera, atunci am intrebat-o daca are timp mâine si am primit acelasi răspuns. Imi pare foarte rău deoarece aveam multe in comun, dar na. Poti sa începi ca si mine. Ii trimiți mesaj si încerci sa o cunosti mai bine. Vorbiti despre pasiunile voastre. Mărturisește-i ce simți pentru ea, dar doar după ce o cunoști mai bine. Poate ai noroc si o scoți in oraș la o întâlnire. Nu am avut niciodată o iubită si nici nu ma pricep sa vorbesc cu fetele, eu am vrut să-ți dau doar niste sfaturi. Mult succes!

| Manciu_Ruxandra_1998 a răspuns:

1.Ori gasesti un grup in care ii si ea si daca posteaza cv scrii acolo cv si dupa ii dai add.
2.Ori ii dai direct add si ii spui *Hey (astepti sa raspunda)Cf?(astepti sa raspunda)Vrei sa ne cunoastem?* si asa o sa va inceapa conva =) Sper ca sunt de folos, sunt fata si mnah.