| GoguDeFer a întrebat:

Salut dragi tovarasi. Bai, am si eu o problema. am o fata la mine in clasa care are foarte multe probleme serioase acasa si am fost alaturi de ea tot timpul, momental ei ii place de un baiat din liceu si stie ca eu o plac doar ca nu i-am spus serios, i-am zis-o mai in gluma si nu stiu cum sa fac sa o "cuceresc", cred ca suntem intr-un fel de friendzone.

Intrebarea mea mai concreta ar fi: Cum o. "cuceresc "?

Răspuns Câştigător
| Strongerthanyou1 a răspuns:

Daca nu i-ai spus-o serios, va crede ca esti ironic 100%, inainte sa ii spui, fa gesturi mici si dragute pentru ea, cum ar fi ii vorbesti frumos, sa ai grija sa ai un vocabular ingrijit mereu (fetele apreciaza enorm asta la un baiat), sa ai maniere, sa ii oferi cate o mica atentie..gen : un mic cadou, o ciocolata sau ceva ce cumperi si iti cumperi si tie ca sa nu creada din prima ca o placi, fa-o in timp, apoi incearca sa petreci cat mai mult timp cu ea, sa o ajuti cand are nevoie si sa ii zambesti mereu, dupa o perioada asa, ii poti spune ca o placi, dar daca stii ca ea place alt coleg, va fi mai complicat asa ca incerca sa fii cea mai buna varianta a ta dar fara sa te prefaci!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

II spui sincer si direct in fata, ca o placi si vrei sa fie prietena ta!
Si fa-o repede, pana nu se prinde baiatul ala care-i place ei si o intreaba primul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai șanse. Revii peste vreun an și nu știu câte comment-uri mai târziu și ai să-mi zici dacă am avut dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand sa fi tu insati! Adica sa nu incerci sa il imiți pe acel baiat pe care il place, incearca sa te distanțezi de ea si poate cand isi va da seama ca îi lipsesti va veni ea la tine, sau poate te face sa crezi ca ii place de altul ca sa te faca sa te decizi sa nu ii mai spui in gluma ci in serios! Noua fetelor ne plac baietii care spun ceva serios! Un te plac sau te iubesc serios nu in gluma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult cred că ești prostul ei. laughing

| gigite a răspuns:

Salut dragi tovarasi. si pretini! (sac)! Bai,...Ce hai ma?! am si eu puncte puncte,., i-am zis-o mai in gluma si nu stiu cum sa fac sa o "cuceresc", o propunere cu "parul pnl sica mandolina-ORBAN L. "cred ca suntem intr-un fel de friendzone,. AICI asa o fi!

Intrebarea mea mai concreta ar fi: Cum o. "cuceresc "?

| gigite a răspuns (pentru gigite):

Completare: numai "momental" ei ii place de un baiat din liceu si stie ca "si" eu o plac doar ca nu i-am spus serios, "tovarasi tot o cuceresc ",...

| MoonWolf a răspuns:

Majoritatea femeilor vor un barbat confident si hotarat.
Deageaba ai zis-o tu in gluma,daca o vazut ca nu esti serios pe treaba asta,si pentru tine e o gluma s-a dus la cineva ce e confident si hotarat.

Si nu inteleg conceptul "are foarte multe probleme serioase acasa si am fost alaturi de ea tot timpul" amm...ok? Gen,acum ce?,ca ai ajutat-o trebuie neaparat sa te iubeasca? Nu,asta e un lucru ce fac prietenii,stau alaturi de prietenii lor cand au probleme.

Si te-ai mai gandit,ca posibil,ei nu ii place de tine? Poate nu ii place igiena ta,comportamentul tau,imbracamintea ta,personalitatea ta etc.

"Cum o cuceresc?"
Da' tu ce crezi, ca ea ii ceva nivel final la un joc, sau?
Nu, n-ai cum sa o cuceresti, iubirea nu inseamna a cucerii pe cineva.

Daca ar fi sa iti dau cat de cat un sfat, ii sa ii spui direct ca o iubesti si vrei sa fii intr-o relatie cu ea.Si daca eventual zice nu, atunci poti ramane prietenul ei si mergi mai departe, nu te tii de ea ca scai-ul de pantaloni, o lasi sa isi faca singura decizile

| Apollo007 a răspuns:

Vei fi doar un umar pe care sa planga. Daca se cupleaza cu tine sunt slabe sanse sa si ramai cu ea. Ai sentimente pentru ea dupa cate sa vede din moment ce ai pus intrebare. Nu intra intr-o relatie cu ea mai mult de prietenie. Sa nu te trezesti folosit sa se intoarca la fostul si sa ramai cu inima franta. Daca nu simti nimic pentru ea e ok. De obicei relatiile dupa cel/cea pentru care ai avut sentimente puternice sunt de trecere. Nu cadea in capcana asta. O sa ai de suferit. Fi baiat destept si nu te lasa folosit. Sa nu ai de suferit mai tarziu. Nu te amagi ca o vei face sa il uite. Bafta indiferent de ce decizie vei lua!

| thielmikayla a răspuns:

Pur și simplu spus, vei fi acolo pentru a oferi sprijin. Este foarte puțin probabil să vă angajați cu ea dacă decideți să aveți o întâlnire sexuală. Pentru că ai cerut asta, pot presupune că ai afecțiune pentru ea. Nu trece niciodată dincolo de platonic cu ea. Nu vă întoarceți la vechile obiceiuri și riscați să vă strângeți inima reluând legătura cu fostul dvs. E bine dacă nu-ți pasă deloc de ea. După o persoană semnificativă, este obișnuit ca relațiile ulterioare să fie trecătoare. Aceasta este o capcană și ar trebui să o evitați cu orice preț. Durerea este pe drum. Nu fi prost și lasă-te manipulat. Încercați să evitați problemele pe drum. Nu o poți face să uite de el, așa că nu te mai preface. Îți doresc mult succes în orice ai decide să faci. https://monkeymart.io/home