| perfectman a întrebat:

Salut, dragii mei! peste cateva zile imi aniversez ziua de nastere, si ma intreaba prietenii, rudele, sora, ce imi doresc, si nu stiu ce sa le raspund...Am 16 ani... ce imi propuneti?

Răspuns Câştigător
| Yugeen a răspuns:

Salut şi un călduros "La Mulţi Ani"! happy

Pentru că nu ştiu ce îţi doreşti o să îţi spun ce mi-ar placea mie să văd mai des de la cei de vârsta ta: emoţii şi sentimente!
Când eram de vârsta ta reuşeam să mă distrez copios cu bicicleta, cu schiurile, jucându-mă Monopoly, etc. din fericire, acestea se întâmplau într-o bună parte alături de familie şi de cei dragi.
Aveam deasemeni şi jocuri "pe" televizor, jocuri dintr-acelea portabile şi tot felul de astfel de chichiţe însă acum, când privesc în trecut, mi se pare ca mai mult au contat momentele pe care le-am petrecut alături de cei dragi fie ca ne jucam Monopoly, fie că ieşeam pe pârtie la schi, fie că ieşeam să ne plimbăm cu bicicletele!

În fine, destul despre mine! tongue
Îţi propun un exerciţiu: pune-ţi ceasul/temporizatorul să sune peste 5 minute după care închide ochii şi imaginează-ţi că eşti singurul om de pe Pământ, un Pământ unde nu se află nimic altceva decât relieful. Următorul pas este simplu pentru că implică doar să te gândeşti liber happy... dar până când îţi suna temporizatorul; după ce a sunat încearcă să aşterni pe o foaie de hârtie gândurile tale în ordinea în care te-ai gândit la ele (este important să faci lucrul ăsta pentru ca exista cel puţin un motiv foarte important pentru care ordinea în care te-ai gândit a fost aceea ci nu una diferită!).
În acest fel îţi poţi da seama de anumite lucruri pe care ţi le doreşti...
Mai departe, te poţi ajuta sau nu de lista respectivă astfel încât să le sugerezi celorlalţi ce anume îţi doreşti.

Succes şi... mulţi ani înainte! happy

P.S. Ştiu că este un "sport" relativ dispărut dar, dacă îmi amintesc bine, eu am apreciat foarte mult, pe la vârsta de 15-16 ani, când am primit cadou o tablă de şah (evident, cu tot cu piese tongue)... îmi plăcea foarte mult să joc cu tata şah şi în plus era o ocazie cu care puteam să învăţ foarte mult deducţia, logica, gândirea în perspectivă etc., lucruri pe care altfel nu cred că le-aş fi învăţat... sau cel puţin nu la vârsta respectivă! happy

8 răspunsuri:
| Daviiiiiid a răspuns:

Heii. In primul rand, un calduros "La Multi Ani " Si dupa, acum sa revenim la intrebarea ta happy. Ai putea sa le ceri bani, si dupa iti iei ce iti doreste inima. Daca esti pasionat de fotbal - o mine, un tricou cu numarul fotbalistului tau favorit
- daca esti iubitor de sporturi in general - o imbracaminte sport (trening), un skate.
Daca iti plac hainele - le spui cam ce ti-ar trebui si de unde
Sper ca te-am ajutat. Si inca odata, un la multi ani!happy

| XtmCamiii a răspuns:

Bunaaa. in primul rand La multi ani si tot ce iti doresti pei ai putea sa iti doresti haine; daca esti pasionat de muzica o chitara o tobalaughing intelegi tu sau o bicicleta sau role, patinethinking
Sau de la parinti un telefon noubatting eyelashes

| unknownn a răspuns:

Nu duci lipsa de nimic?

| larissuka a răspuns:

Pai la multi ani in primul rand!:X pf, pai eu zic ca ar trebui sa profiti de noua tehnologie! nu tiar strica un super telefon sau un Aifon! daca nu o suuper mega petrecere cu tootii cunoscuti!

| EffieStone a răspuns:

Cel mai mare cadou e ceia ca ei sa-ti fie alaturi. restul vine de la sine

| Andrrei a răspuns:

Eu iti propun sa le zici sa-ti dea bani ca pe viitor sa poti lua tu ce vrei

| Anett14 a răspuns:

Pai depinde de caracterul tau daca vrei sa te ajut si eu iti las id-ul meu si imi povestesti mai multe si te pot ajuta id-ul me:vaghyanett@yahoo.com!

| Alexandrel a răspuns:

Dansatoare din buric