| anonim_4396 a întrebat:

Eram prieten cu un baiat. Bine prima data il uram pentru ca imi pusese guma in par...laughing
Asta era vara trecuta. Vara asta, de fapt inainte de vara deveniseram best friends, si chiar tineam la el.
Ieseam zilnic, ne distram.
Acum de ceva timp nici macar nu mai vorbeste cu mine...
A vazut o convorbire intre mine si o fata legata de el, dar era ca o sceneta, ne prosteam prin ce am zis acolo.
Am incercat sa ii explic, nu stiu daca a inteles.
Chiar imi e dor de prietenul acela, as face orice sa il recastig.
Azi am simtit un miros cunoscut pe un lucru de langa monitor, cand am mirosit era parfumul lui... Nici macar nu vreau sa mor, vreau sa dau timpul inapoi.
Ce pot face sa imi recastig prietenul?
Dau funda, dau orice.
Am incercat sa il chem afara da nu raspunde, si stiu ca o sa primesc raspunsuri de genu : "vorbeste cu el", "va impacati voi", "cauta alti prietenii nu era un prieten adevarat". Nu o sa ma ajute.
Chiar am nevoie de ajutorul cuiva, ma simt atat de prost de atat timp, chiar imi doresc sa fim iar prieteni. Nu imi pasa daca ma uraste planeta. Numai sa ma impac cu el.

9 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Nu frate... in primul rand nu mai da parola ta de Messenger la nimeni, nici pe cea de Facebook/ Twitter etc. Ce le trebuie altora sa vada ce vorbesti tu si cu cine?
Dupa aceea incearca sa mai vorbesti cu el si poate il convingi sa va impacati, dar ia-l usurel... nu tot ca cel mai bun prieten. O sa va apropiati in timp.

| anonim_4396 explică (pentru Rakanishuu):

Nu am dat parola mea, el se juca pe telefonul tipei si a dat pe facebook la conversatiile cu mine si a vazut.

| AndyAndrey35 a răspuns:

Pai te ajut eu! Ajut relatii de aproape 2 ani. Uite id meu. Pentru ca este o adevarata poveste lunga, si nu cred ca ai dori sa fie publicata. pustea_a@yahoo.com sau facebook meu https://www.facebook.com/sadarkcry?ref=tn_tnmn.

| MoruAndrei a răspuns:

Cea mai bună metodă este convorbirea. Du-te la el şi cere-ţi scuze, spune-i tot ce simţi, asta contează cel mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru MoruAndrei):

Conteaza...As face asta, chiar vreau, chiar vreau sa imi cer scuze si pentru ce nu am facut. Dar nu pot sa il scot din casa... Si nimeni nu ma ajuta.

| MoruAndrei a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate vei avea ocazia să te întâlneşti cu el prin oraş, pune-l pe un prieten comun să-l scoată şi să vă întâlniţi undeva sau spune-i tu că aveţi ceva important de vorbit.

| zone3 a răspuns:

Inceraca sai explici din nou, mai detaliat, sati ceri scuze de acea convorbire care poate el a inteles-o diferit. Spune-i ce simti si cat d mult iti pasa, cat de mult vrei sa fiti ca inainte. Bafta:*

| Emckill21 a răspuns:

Cel mai bine pentru el ca sa te ierte, dar inacelasi timp si cel mai greu pentru tine este sa ii spui tot adevarul, de ce ai facut chestia asta, si poate o sa ii recastigi increderea, daca el tine la tine s-au macar vrea sa va inpacati te va ierta, un prieten adevarat nu te lasa niciodata la greu big grin

| RammonaBiersack a răspuns:

Pai lasa-i un mesaj spunandu-i ca-ti pare foarte rau si ca nu vei repeta greseala sau fa-ti curaj si du-te la el si cere-ti scuze fata in fata. Daca iti este un prieten adevarat sigur te va ierta. Daca nu imi pare rau pentru voi. Stiu cum e sa-ti pierzi cel mai bun prieten doar dintr-o cearta banala. Sper ca te-am ajutat. Funda? big grin :**