| Lukasz a întrebat:

Eu iubesc enorm cainii..si locuiesc la tara, am 2 caini, aveam.1 catel pe nume Odye si aveam o catea pe nume Leea (Leuta ii spuneam eu)am spus aveam pentru ca am ramas doar cu Odye din pacate,nu,nu a murit Leuta,dar deja facea.pui si parintilor mei nu ii convenea lucrul asta: probabil va intrebatitongueai parintii tai de ce au luat-o daca nu voiau fata,pai ei credeau ca era baiat,ca era foarte mica,si inca nu se stia ce era,dar banuiau ca era baiat,pana la urma am descoperit ca e fata,ce pot sa zic,avea o blanita neagra, si foarte moale, ma jucam cu ea si cainele meu in fiecare zii cu ea..era foarte jucaoasa,lingea pe oricine care se punea jos, si erau foarte frumoase zilele mele, mai ales de vara cu ei 2.Astazi am venit de la scoala, si am aflat ca au da-to la o femeie care sta la vreo 7-8 km distanta de noi..au dat-o deoarece veneau cainii la ea si nu stiu ce naiba faceau la gardu ala viu..ca e mic,si il rupeau sau nu stiu ce pana mea ii faceau, nici nu ma intereseaza, imi bag ceva in el gard..si nu pot sa accept ca nu o sa o mai vad, mama a zis ca o sa luam pui de la ea..dar..nu cred ca o sa existe un caine mai frumos ca ea,era ca o sora pentru mine,era pentru mine tot ce aveam pe lume ea cu cainele si familia mea, dupa cum am spus, am ajuns acasa m-am pus pe pat si am inceput sa plang 2 ore..ma uitam pe geam si il vedeam pe cainele meu acolo unde stateau ei de obicei, singur..atunci jur, ca nu ma gandeam de cat sa ma omor..nu pot sa realizez ca ea nu mai este in curte la mine,ca nu mai e catelusa mea.o vreau inapoi,as da orice sa o am din nou,urasc lumea,m-am saturat,toti ma fac in tot felul,si mi-au luat ce e mai de pret pentru mine,catelusa mea frumoasa,si ma indoiesc ca am sa o mai vad vreodata, Ceva mai crud ca lumea nu am vazut vreodata,de ce eu mereu,de ce?! imi urasc viata si tot ce tine de ea: urasc pe cei care nu ma suporta,urasc tot,macar animalul lasati-mi-l in pace,macar el ma intelege, regret ca m-am nascut, imi regret trecutul imi regret viata. uni colegi ma fac "gaina" sau "fetita" pentru ca mie nu-mi place sa ma bat, as vrea..ca cand cresc..sa ma duc intr-un loc uitat de lume,sa nu ma mai stie nimeni niciodata,sa fiu liber! De ce unii au o viata asa buna, au ce vor ei, iar eu..nu am nimic,nici macar putin respect de la prieteni. Eu ii respect pe ei, astia care ma mai ajuta din cand in cand, dar ei.0. Am fost de prea multe ori "lovit" in viata mea sa mai am acea atitudine de "baiat cuminte" de acum imi bag... in cei ce ma enerveaza si irita.

16 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

De ce nu au sterilizat-o atunci?

| Lukasz explică (pentru BroascaCuElice):

Bani?!

| BroascaCuElice a răspuns (pentru Lukasz):

Nu e asa scump, daca nu voiau sa o sterilizeze puteau sa ii cumpere pastile pentru asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost un chin enorm pentru mine sa citesc ce ai scris aici..Deci tu vrei sa zici ca ai o sora care de fapt este caine? Nu pot sa cred cata tevatura poti sa faci pentru o javra de caine.Gasesteti un prieten om! De exemplu o fata. Daca baietii nu te respecta nu ii respecta nici tu.
Violenta nu este o solutie deci daca te incurajeaza sa te bati inseamna ca nu sunt prietenii tai.
Du-te si dati doua palme peste fata.E un caine!
Nici nu vreau sa imi inchipui cum o sa faci cand iti va da papucii gagica.
Au dat-o pentru ca veneau cainii sa se imperecheze cu ea.Se numeste sex daca nu stiai.

Totusi daca nu iti trece contacteaza un psiholog.Si gasesteti o prietena.

| Lukasz explică (pentru anonim_4396):

Pentru mine nu e doar un caine.
O iubeam enorm..nu am nici o nevoie de prieteni, oamenii mi-ai f...t viata destul, chiar daca nici adult nu sunt, deja..imi dau seama ce viata voi avea.voi fii un timid..asa cum sunt si acum.P.S: Nu are rost sa-mi dau 2 palme, viata mi-a dat mai multe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lukasz):

Ce viata ma ca tu nu ai mai mult de 13 ani? Ce experienta de viata ai tu? laughing

| Lukasz explică (pentru anonim_4396):

Tu ce varsta ai? maturule?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lukasz):

Nu conteaza.

| Lukasz explică (pentru anonim_4396):

Nu conteaza, dar sa-mi zici mie ca mai mult de 13 ani nu am, conteaza.ce oameni

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lukasz):

De fapt nu ai mai mult de 12...
La felul cum vorbesti nu pot sa trag decat aceasta concluzie.

| Lukasz explică (pentru anonim_4396):

Ahaha.''la fel cum vorbesti'', dar cum vorbeste un om matur? e clar ca habar nu ai..ai poza cu o masina, ce varsta poti sa ai tu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lukasz):

O sa aflii peste foarte multi ani cum vorbeste un om matur. Poza este irelevanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câinele tău e în viață, doar că e la cineva, și tu vrei să te omori? Lol?

| Lukasz explică (pentru anonim_4396):

Ziceam doar asa..nu vreau sa ma omor, dar ma simteam super prost.

| GreenVoid a răspuns:

Ai fost lovit in viata de prea multe ori sa mai ai atitudine de baiat cuminte? Pai cred ca nu te a lovit destul ca tot gaina ai ramaslaughingTe inteleg frate ca nu i doar un caine, e un suflet, o indrageai si doare ca n o mai ai si sigur sufera si ea asta nu intelege "javra" care ti a raspuns mai jos ca nu are nimeni dreptul sa si bata joc de un caine si parintii tai puteau sa o sterilizeze ca nu costa mii de euro dar ii doare in c*r ce sa i faci.Si daca si bate lumea joc de tine e doar vina ta ca le permitiwinking Ai prieteni care nu te respecta? Schimba.iwinkingCum naiba poti sa respecti un om care nu ti intoarce favoarea? Schimba.ti atitudinea ca in viata o sa fii "lovit" mai grav ca acum si n.ai sa te mai ridici daca te porti ca o fetitawinking

| Juviia a răspuns:

Pai:
Încearcă să te gândești că o să o mai vezi, si ca e bine acolo unde e acum.Și eu am trăit asta pe pielea mea, cu un cățel de vreo 2 ani.Mereu se juca cu mine, era drăgălaș și făcea o fățucă așa drăguță.off, imi pare rău de tine.
Fii calm, noroc ca nu ai rămas fără câini.
Cât despre viață, aș vrea să îți arăt ce deget reprezintă viața mea..cred că te-ai prins.