| Iracika a întrebat:

Fetelor vreau citeva raspunsuri de la voi daca ma puteti ajuta! Intrebarea e in felul urmator: Daca ai pierdut o sarcina si s-a facut curatare, si dupa 2-3 luni de la avort e iarasi o sarcina... Ce riscuri sunt? Stiu ca e necesar 6 luni sa fie protejare, dar daca si se intimpla sa fie sarcina dupa un termen mai scurt!? sunt sanse mari sa fie iarasi o pieredere, dar e posibil ca sa decurca normal >sarcina?
Funda+Vot...)) MS

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt sanse de aproape 50% sa pierzi sarcina, iar daca reusesti sa o duci la termen sunt sanse foaret mari ca copilul sa aiba greutate mica, imunitate proasta, malformatii, retard intelectual, etc. In principiu, e posibil sa ai un copil normal, dar cel mai probabil va fi, in cel mai bun caz, foarte bolnavicios si fragil.

| IngerasIngeras2013 a răspuns:

Cunosc multe persoane care dupa ce au facut un avort nu au mai putut avea copii! Dar depinde de fiecare persoana in parte (difera cat de bun ai uterul)! Asa ca acest raspuns ti-l poate da doar un doctor specialist!

| Tequila007 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la preot. sa ti dea dezlegare la necuviincioase. ramai in pacea domnului copila si ai grija de pruncii lui. avortul este un pacat foarte mare vei arde in iad