| awfafaf22331 a întrebat:

In 3 zile, mai exact vineri, 24 mai, eu si cu prietena mea facem un an de relatie.
Din pacate m-am trezit putin mai tarziu sa ma gandesc la un cadou, asa ca va rog sa-mi spuneti niste sugestii, orice fel, ceva hand-made sau ce ar trebui sa-i cumpar, nici eu nu mai stiu, orice sugestie ajuta

Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

E prietena ta, stii ce ii place si probabil ca ti-a mai zis ea ceva de genul "oh, ce mi-as dori!". Aminteste-ti. Sunt sigura ca o cunosti, dar ca nu constientizezi.
Vezi daca are nevoie de ceva si stii ca i-ar folosi. Daca are un hobby, ceva ustensila. Daca, de exemplu, canta la chitara, niste pene, niste corzi, ceva de genul.
Daca brainstorming-ul nu are efect nici astfel, un accesoriu de la Meli Melo sigur o sa aiba efect: mici bijuterii.
Petrecere frumoasa!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceva hand-made ti-ar lua cateva zile sau luni sa faci, asa ca, cumpara-i un mic cadou: o bratara, un inel, sau cercei.
Mai poti organzia o cina la un restaurant dragut.

| awfafaf22331 explică (pentru Violleta2022):

Nu cred ca poate sa-ti ia cateva zile sau luni pentru orice lucru hand-made.

| Violleta2022 a răspuns (pentru awfafaf22331):

Depinde ce-i confectionezi!
Daca-i faci o pasare din hartie, iti ia 5 minute, dar daca ii impletesti un plover, iti ia 5 saptamani.
Tu ce vrei sa-i daruiesti, o pasare de hartie?

Apropo, "hand made" inseamna: "lucru de mana" in romaneste si inca se foloseste aceasta expresie, in Romania.

| Raven a răspuns:

Chiar dacă ai comanda ceva handmade de pe Breslo, tot ar dura prea mult până să vină comanda. Ai putea încerca să-i iei un parfum, dacă știi ce folosește și dacă poate fi cumpărat dintr-un magazin din mall, gen Douglas ori Sephora. Cel mai bine, o seară romantică la un restaurant și un buchet de trandafiri. Și notează-ți data în calendarul din telefon pentru data viitoare.