| dandy15 a întrebat:

Salut.In curind voi avea o surioara si parintii au spus ca eu decid care va fi numele ei.Va rog sa ma ajutati cu niste nume de fete care va plac voua.Eu ma gindeam la numele Camelia. Voi ce parere aveti? Dau fundita...

Răspuns Câştigător
| chupachups1234 a răspuns:

Mie imi place Alina, si Maria e dragut, si Raluca imi place mult... Poate asta te ajuta: http://www.copilul.ro/nume-copii/

96 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte frumos numele Camelia. Imi mai plac Sofia, Sonia, Simina.

| Bibiutza a răspuns:

Eu ador numele Bianca:X:X stiu ca asa ma cheama si pe mine dar si daca nu m-ar chema tot miar place :X:X si il poti alinta in Bia, Bibi, Bebe, Bi (cum imi zice o colega laughing ), Bibiutza, si partea cea mai faina poti sa faci alt nume si anume : Anca (de la biANCA) si si asta iar il poti alinta ancutza, ani, ana etc. ps : imi mai place numele andreea il iubesc si pe asta ...numai bine

| elyssa20 a răspuns:

Raisa, este preferatul meu si nepotica mea care urmeaza sa vina pe lume peste 2 saptamani asa se va numi, insa mai am cateva pentru tine:
Daria - Persan: cel care mentine binele;
Bianca - Din italiana, Bianco = alb;
Alexia - Grecesc- prescurtare de al Alexandra;
Denisa - Din franceza: adept al lui Dionysius;
Roberta - Ebraic - splendoare;
Carina - Coresp. adjectivului carus - iubit, drag;
Patricia - Patricius - persoane cu rang inalt;
Anastasia - Invierea lui Cristos, a se ridica;
Renata - Din adjectivul renatus- renascut;
Laura - Laurus= tufa de dafin/laur.

pupici.

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Iata cateva nume:Raluca, Daniela, Simona, Alina, Rebecca, Sanziana, Sandra, Elena, Andreea, Irina, Mariana.

| catthshshshs a răspuns:

Amelia, Carla, Cara, Mineea, Timeea, Medeea, Minola, Aylin, Sabina, Catalina...cam astea ar fi numele pe care le-as pune daca as avea o fetita happy

| .:.:.Sn0f0 eXtasy`.:.:. a răspuns:

Camelia
Alexandra
MIhaela
Vanessa
Denisa
Raluca
Cristina
Andreea
Mariana
Adina
Gabriela
Xenia
Alisa
Evelyna
Gretty
Adela
MAria
Inna
Lya
Ella

| ĐǿŁŁY a răspuns:

Si eu am o surioara care va implini in 1 iulie 2 anisori pe care o cheama Camelia.Si parintii m-au lasat sa-i decid eu numele.Cred ca am vrut sa o cheme Camelia fiindca dupa parerea mea e un nume sensibil si-l poti alinta.Eu o alint Camy.

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Ai putea sa-i pui doua nume: Camlia Alexandra sau Andreea Camelia.Aceste nume mi se par cele mai potrivite, dar nu eu decid, ci tu! Parintii tai si-au pus increderea in tine sa-i gasesti un nume potrivit, nu cred ca ar vrea sa ii dezamagesti.
Mult noroc si sa va traiasca, sa fie sanatoasa!

| Stefii needs somebody to looooove. xD a răspuns:

E frumos si numele Camelia.
Dar pe sora mea as vrea s-o cheme Alice!love struck

| Ginuk a răspuns:

E un nume tare frumos Andreea, Pamella, Georgiana, Alexandra, Romina.etc sunt multe care imi plac.

| mami a răspuns:

Toate nume complicate
se strica prea multa pasta din pix ca doar e crizaaa
cum ar fi :
Ana
Eva

| kiddutssa a răspuns:

Numele unei persoane va fi un fel de eticheta mai tarziu pentru ea deci trebuie ales cu mare grija. Ai putea sa ramai la Camelia, avand in vedere ca este primul care ti-a venit in minte. Mai tarziu s-ar putea sa alegi altul si ulterior sa regreti ca ai renuntat la Camelia. Sa fie sanatoasa si frumoasa si sa ne tii si pe noi la curent cu numele ales.happy

| Elle2117 a răspuns:

Mie imi place Lisa Camelia.
dar oricum te-ai gandit la cel mai frumos nume!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite un nume mai ciudat.sh neobishnuit:dalina.

big grinasha o cheama pe sorelabig grin
acum bine.tre sa alegi un nume care iti place sh tie sh parintilor tai.>big grin

| PunkyA a răspuns:

Alice, Anca, Selena, Madalina, Laura, Mirela...

| คเค๓เк a răspuns:

Numele care le prefer eu:

Sonia

Maryse

Alicea

Melina

Stacy

Candice

Sidonia

Romina

Catrina

Yssabella

Dennis (Da e nume de fata un nume frantuzesc love struck se pune accentu`l pe un singur N)

Elisa

Lita

Tiffany

Michelle

Rosa

Serena

Jillian

Layla

Savannah

Torrie

Trish

Chelsea

Velvet

Mickie

Giselle

| marya a răspuns:

Imi place mult sarah si maria

| คเค๓เк a răspuns:

Numele care le prefer eu:

Sonia

Maryse

Alicea

Melina

Stacy

Candice

Sidonia

Romina

Catrina

Yssabella

Dennis (Da e nume de fata un nume frantuzesc love struck se pune accentu`l pe un singur N)

Elisa

Lita

Tiffany

Michelle

Rosa

Serena

Jillian

Layla

Savannah

Torrie

Trish

Chelsea

Velvet

Mickie

Giselle

| alina_7294 a răspuns:

Buna mie imi place Ariana, Briana, Sandra, Fernanda Alina. bafta

| Pretty10Girl a răspuns:

Mie imi place foarte muult Stefania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Woow...lavinia nu pune nimeni? mie imi place
-Lavinia
-Beatriz, Beatrice, Beatris
-Sara

| gabylovee13 a răspuns:

Gabriela

| ╔═.♥.══════╗ a răspuns:

Karina, Maia, Anya si Sofia

| Andreea_9565 a răspuns:

Mie Sara imi place cel mai mult, dar ar mai fi si Emilia, Eliza, Jennifer, Eva, pentru ca inseamna viata. big grin

| roco a răspuns:

Neata...eu ma gandeam la numele:emma, mara, thea, rebbeca, teodora.
Dar deciazia iti apartine

| gabriela007 a răspuns:

Alexia, Delia, Roxana, Gabriela, imi place si Camelia :X
Ps: eu zic sa aiba doua nume, unul fiind de sfant

| virtuallove a răspuns:

Eu adorr numele: Maia, Sabina, Sara, Mara, Maria. Sper sa. ti placa macar unulwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emilly, Emanuela, Raluca, Ramona, Marinela, Sofia, Maria, Anabell, Ysabella, Ioana, Mirabela, Anyta, Alice.

Sa va traiasca!:*:X

| dandy15 explică:

Multumesc la toti.Cred ca tot Camelia ramine.Frumoase nume sint dar...Cred ca tot Camelia ramine.

| Myky_6952 a răspuns:

Salut! Mie, cand eram mica, imi placeau foarte mult numele Magda, Laura si Natalia(Nataly ca porecla), cand am mai crescut putin mi-am dat seama ca, desi imi placeau mult numele, vroiam zile onomastice.Deci ar fi frumos sa'i dai un nume de sfant.Parerea mea. Sper ca te'a ajutat!
(\--/)
(^.^)
(")__(")