| anonim_4396 a întrebat:

Salut, in seara asta m-am certat oleaca cu mama si am insistat sa-i spun ca sunt adoptat, dupa m-am dus si am discutat cu ambii parinti, am vorbit cu ei si la un moment dat am zis ca sunt adoptat si sa-mi recunoasca, mama a zis ca da sunt adoptat si cica m-a luat de la maternitate, tata a recunoscut si el, iar dupa cateva minute m-am retras la mine in camera si mi-a zis tata ca cica "Chiar ai crezut?" Acum nu stiu ce sa mai cred... cum pot afla daca sunt adoptat sau nu? Oricum n-am de gand sa raman la parintii biologici ( Daca ar fi sa fiu adoptat ), dar sunt foarte curios.

Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

E normal sa te simti asa! ai trecut printr-un soc emotional! dar viata merge mai departe!
o sa te obisnuiesti cu ideea si totul va fi ok!
va doresc sa va iubiti in continuare la fel de mult si sa-i faci mandri de tine!
happy

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca parintii tai au glumit cu tine sa vada cum reactionezi

| Dariusuu a răspuns:

E un lucru prostesc sa spui asa ceva, dar parintii tai nu au tinut cont de asta.

Acum ca ti-ai pierdut increderea in ei, nu stiu ce ar trebui sa faci.

Acum ori o iei ca pe o gluma, ori i crezi.

Numai bine.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Dar tu de ce crezi ca esti adoptat? de unde ti-a venit ideea asta?

| flappy a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Nu mai conteaza, mi-a spus mama totul oh go on.Am fost adoptat de la 2 saptamani, mi se pare ca am fost facut dintr-o aventura, oricum raman alaturi de parintii adoptivi ( ma doare sufletul sa ma gandesc ca sunt parinti adoptivi ).

| flappy a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Nu mai conteaza, mi-a spus mama totul oh go on.Am fost adoptat de la 2 saptamani, mi se pare ca am fost facut dintr-o aventura(mama mea biologica m-a facut cu un barbat si m-a creeat pe mine, iar de frica parintilor ei m-a lasat la spital, si-a pus si niste chestii pe burta sa nu vada parintii ei burta ), oricum raman alaturi de parintii adoptivi ( ma doare sufletul sa ma gandesc ca sunt parinti adoptivi ).

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru flappy):

Hei, gandeste-te si ce este in sufletul lor! in momentul asta cred ca suferiti toti 3, dar stii ceva? mai importanta decat suferinta asta este faptul ca va iubiti foarte mult happy
ei te-au dorit, de asta te-au luat si te-au crescut cu o iubire imensa!
sa nu-i judeci, sa nu te schimbi. ei sunt adevaratii parinti pentru ca te-au crescut, te-au luat de acolo din iubire pentru tine, pe cand parintii biologici nu te-au vrut!
asa ca multumeste-te ca ai niste parinti care te iubesc si viata merge inainte! nu este un capat de lume!
numai bine iti doresc happy

| flappy a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Stiu, eu ii iubesc le-am si zis lucrul asta in seara asta, nu prea s-a schimbat nimic intre noi, ideea e ca ma simt eu in sufletul meu ciudat, nu stiu cum sa zic, dar ma simt strain, in plus, habar n-am straight face

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru flappy):

E normal sa te simti asa! ai trecut printr-un soc emotional! dar viata merge mai departe!
o sa te obisnuiesti cu ideea si totul va fi ok!
va doresc sa va iubiti in continuare la fel de mult si sa-i faci mandri de tine!
happy

| Artegor a răspuns:

Fa rost de cateva sute de-alea cu "E" pe ele si fa-ti test ADN

| Gabitzaa2000 a răspuns:

Ai facut cel mai prostesc lucru sa spui chestia asta. In primul rand ai tot insistat si mama ta nu a mai stiut ce face ( probabil ai ranit-o foar mult) asa ca a aprobat spusele tale. Pe tatal tau normal ca l-a durut mai putin pentru ca asa sunt tatii... orice ai face un copil tot este mai apropiat de mama ( in 90% din cazuri). Acum nu stiu ce ai putea face decat sa te duci la mama ta si sa ii ceri iertare. Sau ai putea sa intrebi pe o ruda cu care te intelegi u cel mai bine

| Domnishoarathadulcedeea a răspuns:

Uita-te atent la ei si o sa observi daca semeni cu ei...da nu cred ca esti adoptat ca poate a glumit si mie mi se intampla asta foarte des... sper ca ti-am fost de ajutor funda?

| flappy a răspuns (pentru Domnishoarathadulcedeea):

Cu ei nu prea seman... oleaca cu tata la caracter, dar foarte putin, amandoi sunt mititei de statura si eu sunt mult mai inalt ca ei.

| flappy a răspuns:

Gata, am aflat totul, multumesc!