| anonim_4396 a întrebat:

Lume, anume fetelor! ajutati-ma va rog... sunt intr-o situatzie din care nu6tiu inkotro s-o iau. Mai pe skurt iubesc un coleg de clasa, si el pe mine tot. Avem deja mai mut de o luna impreuna. Insa, cred ca o sa va mirati, dar nu am ie6it niciodata sa ne primblam, nu stiu karei motivu. Nu ma invita niciodata la o primblare, si cand ne ducem acasa el se duce cu baietii, eu cu fetele. De parca nici nu avem nici o relatzie. Eu nu po t sa-i zic,"Hai sa iesim azi seara" pentru ca sunt fata, si prietenele mele imi spun ca el trebuie primul sa faca acest pas. Inka ceva sunt enorm de rusinoasa. Poate ma sfatuietzi cv, ce sa interprind? Mersi. Cel mai original rs si cu folos promit. fundita :*

Răspuns Câştigător
| MissIndependenttt a răspuns:

Darr daca spui ca sunteti impreuna si ca il iubesti, inseamna ca ar trebui sa fi deschisa cu el.La telefon vorbiti macar sau doar asa im imaginatia voasta ''sunteti impreuna''cum s'ar spune ''de ochii lumii''.In fine ce e' drept pana acum toti baietii cu, care am fost ei au facut primul pas cate o intalnire ci nu eu.Insa poate te'ai gandit ca si el este la fel de rusinos ca si tine? Pai ei bine da'i de inteles ca vreti sa iesiti impreuna.Intreaba'l cu cine iese p'afara? Cand iese si cam pe une iese? Stiu si eu.bate app. Oricum cred ca o sa va intelegeti voi intr'un sfarsit:*:*

| Meily708 a răspuns (pentru MissIndependenttt):

Da vorbim la telefon, ma suna aproape in fiecare zi si vb! M`am gindit ca e timid ca 6i mine.Intelegi nu locuim intr`aceeasi lokalitate, si asta imi vine mai greu.

3 răspunsuri:
| Ralluca25 a răspuns:

Bună!
Nu fii timidă, bate-i un apropo cum că să ieșiți pe afară. Nu aștepta de la el, poate și el e rușinos și va trece ceva timp.
Fă-ți curaj, doar aveți mai mult de o lună împreună deci spune-i deschis. Hai afara! happy
Pa, pa.

| WldWld a răspuns:

Ai 2 variante
1 poti sa stai sa te intrebe el sa iesiti care nu cred ca o sa se intample prea curand
2 sau poti sa treci peste risine si sa iti iei inima in dinti si sa il intrebi tu pe el daca nu iesiti pe afara oh go on.
Daca tot ai sa il astepti pe el sa te intrebe... poate o sa ajungi sa il pierizi sad