| Andamibmib a întrebat:

intrebare mea pentru voi este, cum sa arat oamenilor ca sunt stapana pe mine, ca am obiective si vreau sa fac ceva cu viata mea? De fapt, cum sa arat asta unui tip, cum un barbat percepe o femeie ca fiind una stapana pe sine si stie ce vrea?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiind pur si simplu stapana pe tine, avand obiective si muncind pentru a ti le indeplini. Important este sa fii naturala si sa faci lucrurile astea cu sinceritate si fara sa vrei sa iesi in evidenta. daca esti stridenta, se va vedea ca doar te prefaci

| RAY a răspuns:

Asta sta in dezvoltarea ta ca om,a spune nu-mi place de mine e o mare prostie, te vei considera defecta, frustrata si in pragul depresiei, eu personal consider ca nu trebuie sa ne scimbam si sa ne aceeptam in primul rand cum suntem apoi sa mai adaugam cate ceva la personalitatea noastra, daca vezi ca ai gresit de 5, 6 ori invata dn asta nu te tot plange ca nu rezolvi nimic, eu consider o femeie stapana pe ea cand stie ce doreste cu adevarat desigur cati stim ce vrem de fapt? vezi tu ceri multe de la tine, prea multe consider eu, eu as vrea o fata care sa comunice nu una incapatanata, irationala, apropo am aflat ca femeile sunt mai bune l-a luat decizi bune desi ascultati ratiunea

| many404 a răspuns:

Trebuie să citești niste cărți de dezvoltare personala, trebuie să înțelegi că în timp vei reuși nu peste noapte, îți impui niste obiective, poți să scrii tot ce vrei pe foaie si incerci să le faci de la ușor la greu.

| Psihiatrul a răspuns:

Tu vrei să arăți celorlalți că ești stăpână pe tine sau vrei să fii stăpână pe tine? Ce contează mai mult? Dacă ești sigură pe tine ceilalți vor remarca fără să te obosești să arăți. Incearcă să fii mulțumită de aspectul tău fizic, spiritual/relațional și nivelul de pregătire, acceptă-te așa cum ești sau adu îmbunătățiri acolo unde este nevoie. Mult noroc!