| anonim_4396 a întrebat:

Salut La Toți

Am o prietena ce ma cunosc cu ia de 15 luni, vreau sa am ceva relatii cu ea, ea stie ca o plac si o data era aproape sa fim o pereche insa ea s-a suparat pentru niste cuvinte spuse de mine(ne-am certat foarte tare, i-am zis ca este o tradatoare, mincinoasa si ca am pierdut timpul in zadar cu ea)

Acum vorbim foarte putin (ea este clasa a12 si eu a11).

Spuneti-mi va rog ce sa fac nunai ca sa fim o pereche?
Ia a zis ca nu iarta nimic, am incercat sa o uit, nu pot numai la ea ma gindesc... Acum vorbim numai cu pretextul ca o invat limbajul de programare HTML si CSS.
Simt ca nu e persoana ceia cum era pana acum.
Insa eu nu pot fara ea((
Care trebuie sa fie acctiunile mele ca sa putem sa fim impreuna?
Ce trebuie sa fac?
Va rog ajutațima, am mare nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| Iuly4Sad a răspuns:

În primul rând, cred că ar trebui să-ți ceri scuze sincer față de ea, nu prin mesaje, ci față în față, și în al doilea rând cred că ai putea să ai un limbaj mai concludent.Nu poți să ai o relație cu ea imediat ce te iartă(dacă te iartă)deoarece îi va trebui timp să-și recapete încrederea pierdută în tine.Iar dacă o iubești cu adevărat nu ar trebui să ai același comportament cu ea ca și cu al altor fete.

| JackTD a răspuns (pentru Iuly4Sad):

Am plecat la ea la bloc si am rugat-o timp de 1 ora ca sa easa sa vorbim pentru 5 minute, mi-am cerut scuze... Ea a zis ca ma ertat insa mai vrea sa ma mai vada... Zilele trecute imi zicea ca ea nu earta nimic,
Nu stiu ce sa fac.
Cred ca voi continua sa vorbesc cu ia, si poate apoi o sa incerc din nou, dupa ce isi va recapata increderea in mine

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mai ai sanse, a zis ca nu, nu ramane. Singura sansa ar fi sa nu te mai arati asa dispus s-o ajuti, sa fii si tu mai rece putin cu ea, sa-i dai de inteles ca vorbesti cu alta fata si poate ii starnesti interesul prin gelozie.

| JackTD a răspuns (pentru Adry05):

Am inceput sa vorbesc cu o alta fata ce ma saluta zi de zi in liceu ea e clasa a 10, o persona frumosa, desteapta. Insa nu vreau sa ii fac durere persoanei cu care am inceput a vorbi, am observat ca are o atitudine serioasa fata de mine... Nu vreau sa procedez ca un ratat.

| Adry05 a răspuns (pentru JackTD):

Da, adevarul e ca merita sa ratezi sansa cu o tipa care pare interesata de tine pentru una care nici nu te mai vrea prin preajma.
Buna logica, o sa mori singur cu ea.

| JackTD a răspuns (pentru Adry05):

Deja o sa mai vorbesc cu ia pana la un timp, o sa o mai invit la plimabare... O sa incerc sa indrept lucrurile.
Cinstit eu nu pot fara ea, un timp nici nu prea am bagat-o in seama acum deja nu mai pot sa ma gindesc l altcineva in afara de ea...
A ocupat toata inima mea

| Meseșan_Diana_1987 a răspuns:

Bună Jack. Lucrez la un documentar radio despre violența în cuplurile de adolescenți. Aici nu e vorba doar de violență fizică, ci și verbală sau psihologică, sau de gelozie. ai vrea să stai de vorbă cu mine, să îmi povestești experiența ta? poți să îmi scrii aici diana_mesesan@yahoo.com sau sa imi lasi tu o adresa sa te pot contacta.