| scumpikasmyle a întrebat:

Salut la toti! vine ziua de 8 martie si nu am nici cea mai vaga idee ce sa-i daruiesc mamei de aceasta sarbatoare... ajutati-ma! DAu funda.

Răspuns Câştigător
| ShakyBettySweet a răspuns:

Bună! Să ştii că cel mai frumos cadou este şi va rămâne lucrul făcut de mâna ta. Poate e mai dificil, dar ai putea să'i faci o brăţară, nu ştiu, ceva care să fie făcut de mâna ta.Îi poţi cumpăra un buchet de flori şi din carton colorat să faci o inimă pe care să scrii un mesaj şi să mai ornamentezi buchetul cât mai frumos happy La fel de draguţă ar fi o statuietă, un bibelou, ceva care să reprezinte mama şi fiul.Sau,dacă te pricepi, ar fi minunat să'i pregăteşti mamei tale o supriză! Dacă merge la servici sau când este plecată de acasă, ai putea să faci nişte prăjiturele sau brioşe.E mult mai frumos. Faci nişte brioşe cu ciocolata şi cumperi decoraţiuni pentru ele. Poţi lua glazura de ciocolată neagră combinată cu cioc. albă şi faci o inimă pe fiecare brioşă.Ai grijă ca atunci când mama ta soseşte, să fie totul curat, pe o masă să pui frumos tava cu brioşe şi alături să pui un buchet de flori şi un mesaj.Sunt diverse feluri ca să o faci să fie fericită. Dacă te încântă ce ţi'am prezentat îmi poţi oferi acea Fundă happywinking

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă o scoți la o prăjitură, are ceva?
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Un martisor, o floare, o ciocolata si o felicitare

| KittyEyes a răspuns:

Oamenii dau de obicei : un martisor si un buchet de flori. Daca cadoul tau ai vrea sa fie putin mai special poti sa ii cumperi un bibelou: un ingeras, sau ceva dragut. Depinde si de gusturile mamei tale. Bafta!

| IloveME a răspuns:

Ceva care sti ca are nevoie, un buchet de flori sau ceva semnificativ dat relatiei voastre!

| viotedy a răspuns:

Ceva ce stii ca-si doreste si nu are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai putea alege un parfum atemporal de la o firma frantuzeasca de high fashion. Iti recomandam de exemplu Chanel No 5 pentru ca e parfumul atemporal prin excelenta, sinonim cu luxul si rafinamentul. Orice femeie care nu il are deja si-l doreste, asa ca fa-i-l cadou mamei tale.
La fel de potrivit este si un set de sfesnice argintate, pentru ca va dobandi imediat statutul de obiect decorativ care va fi utilizat la orice masa mai pretentioasa. Pentru ca femeile mature se bucura sa gateasca si sa fie apreciate pentru bucatele lor, ofera-le un set de betisoare de branzeturi sau un set de tacamuri de branza.
O rama foto argintata, cu poza voastra e intotdeauna o optiune fericita. Chiar daca are deja poze cu voi, ii va placea sa aiba oricat de multe, pentru a le aranja frumos in living. Stii cat le plac fotografiile mamelor si bunicilor, asa ca nu te feri sa le oferi cat mai multe cu fiecare ocazie festiva!
Nu in ultimul rand, alaturi de cadou ofera-i si o felicitare deosebita, pe care sa o pastreze pe noptiera. Poti alege o felicitare tridimensionala sau una desenata de mainile tale, orice, doar nu uita sa-i scrii cuvintele magice: TE IUBESC!
Te pup!

| Soowhaat01 a răspuns:

Buna! Si eu m-am gandit mult. Mai ales ca ziua mamei este pe 7 Martie.

I-ai putea face ceva micut, dar facut de tine. Conteaz gestul. De exemplu, 2 cuvinte sunt de ajuns, incat sa stie cat o iubesti. Dar poti sa faci si astfel de lucruri:

1.O felicitare cu voi 2 intr-o poza.
2.Un buchet de flori ( ghiocei, zambile).
3.Un parfum ( Daca vrei )

Tot ce vrei. Da frau imaginatiei. Sper ca te-am ajutat. happy

Peace ^.^

| Robbu a răspuns:

Ceva esential.
se poate multumii si cu o floare, sau cu un martisor..sau ceva mai mult.Un cadou gen "Floare-Bibelou" tu stii mai bine gusturile mamei tale tongue Bafta!

| RebekkaRebbe a răspuns:

Hey! Pai poti sa iei un Buchetel de flori si Un Ingerash dar nu de plus,,, Gen de lumanare sub forma de martisor...Ori daca mama ta este innebunita dupa lucruri din casa gen Tablouri, Pahare, Cani..Ai putea sa iei un tablou micut cu ceva draguut:X Sper ca team ajuutat:*

| scumpikasmyle explică:

Merci ma toti...

| telefon000 a răspuns:

Un buchet de flori si o felicitare...sau daca vrei ceva mai special un ingeras sau o inimioara cu te iubesc!

| patronladurex a răspuns:

Fii atent ce am facut eu..Nu te sfatuiesc: M-am dus in Takko si i-am "luat" un colier frumusel cu niste cercei care valorau 70 lei.Foarte frumos ii scoti din ambalaj in cabina si iesi frumos printre alea si nu tiuie happy.Sau cel mai fain ia-i un buchet de flori calumea daca te tine buzunaru.