| Daniela_6859 a întrebat:

Ce as putea sa-i daruiesc mamei de ziua ei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O bluza frumoasa de seara. o poseta. sau ii oferi un tratament cosmetic complet si masaj deci o zi de relaxare si infrumusetare

7 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Trandafiri
Set de cosmetice
Parfumul ei preferat
O sedinta de infrumusetare a corpului (spa, imapchetari in ciocolata, manichiu, pedichiura, coafor etc)
Ceva ce sa o faca sa se simta apreciata.
O poti scoate la o piscina, sa stati impreuna in apa calda si sa beti un cocktailbatting eyelashes ceva frumos :X

| nicky a răspuns:

Un buchet frumos de flori si spune-i din suflet cat de mult o iubesti si iti garantez ca va face mai mult decat orice cadou de pe lumea asta. Oricum o femeie apreciaza cand primeste in dar o floare mai mult decat orice. Restul tu decizi, o cunosti cel mai bine pe mama ta si sti ce ii place.

| leluc a răspuns:

O planta frumoasa in ghiveci, un parfum, daca petrece mult timp in bucatarie gatind - ii poti lua ceva pentru asta. Mamei mele ii plac esarfele de exemplu, si mereu se bucura cand ii cumpar.

cristian
| cristian a răspuns:

Un buchet cu flori si ajutor in gospodarie.Pa cuvant.

| petru a răspuns:

Sunt tatal a 4 copii.
ma bucur intodeauna cand ei, prin comportament, ma fac sa inteleg cat de mult ma iubesc, implicit respecta.
Nu este alt cadou mai mare pentru un parinte!
Sigur, ocazional, un simbol mic, insotit de Suflet, aduce o bucurie.
Dacaa ai mei cheltuiesc cu atentiile (exagerat) le spun (chiar daca ma bucur) pai dati banii pe nimic si culmea dati din ai mei pentru mine?!
D nu partera materiala bucura pe parinti, ci simtamantul ca sunt iubiti/respectati

| ela70 a răspuns:

Sti ceva... cel mai neinsemnat dar venit din partea copiilor in ochii mamelor capata o valoare imensa...sa-ti dau o idee: pregateste ceva simplu in bucatarie si asteapt-o cand vine de la servici cu masa pregatita... un buchet de flori si ai facut-o sa se simta implinita...sau aliaza-te cu tata si eventual fratii daca ai, si in ziua repectiva preluati toate grijile mamei(cumparaturi, gatit, spalat) iar seara iesiti toata familia undeva(un local, spectacol)...pentru. parinti nu conteaza valoarea materiala a cadoului ci faptul ca e daruit cu dragoste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poseta GUCCI si un lantisor de platina, o verigheta cu cristale jaroussky, o bratara din aur alb ...asa simbolic, macar de 8 martie daca nu de ziua ei.