| AS1989 a întrebat:

Salut! Mai exista fete/femei care își doresc o familie?

Răspuns Câştigător
| CleanHeart a răspuns:

Da dar multe dintre noi nu ne grăbim până când nu suntem pregătite pentru lucru asta și nu doar sa vrem, să avem și calitățile alea pentru o familie și pe cineva să tragă în aceeași direcție.

33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Barbati vor doar sex, majoritatea, asta se poate vedea, și asa e programat genetic, dar femeile cauta pe cel mai bun mascul cu care sa aibă o relație pe termen lung, acum depinde și de vârstă fetele mai tinere cauta și ele aventuri apoi după 25 ceva serios dar și bărbați după o vârstă cauta ceva pe termen lung după o vârstă

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca da! peste 90% din fete isi doresc sa aiba o familie si copilasi la un moment dat in viata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

]ntrebarea d-tale este retorică, provocatoare. Acum, de ce o pui? Cauți și nu găsești? Faci eforturi și nu reușești? Ești disperat?

| Drimmero a răspuns:

Or mai exista, daca nu gasesti ce trebuie, mai cauta.

| Celcestietot a răspuns:

Exista, doar ca trebuie sa dai de ele. Sunt sanse mici sa intalnesti pe cineva pe internet happy

| Frank51 a răspuns:

Înainte existau? Tu ai făcut studiul?

| AS1989 explică (pentru Frank51):

Înainte de fenomenul asta online, sunt sigur că erau.nu aveam acces la 9 multitudine de persoane, fetele rămâneau cu cineva, nu aveam 15 inși pe zi care le scriau oferindu-le ocazia să aleagă. acum au de unde alege și cu atâta ispita in jur, prefera să tot schimbe decât să se așeze la casa lor.e o părere personală, dar știm toți că așa e, nu?

| Bula a răspuns (pentru AS1989):

Gandeste-te: care a fost prima meserie in lume!
Atunci nu a existat internet, dar au facut acelasi lucru.
Acum au posinilitate mai are sa-si faca publicitate, pentru doritori de placeri ocazionale.
Daca vrei sa-ti gasesti o fata pentru intemeierea unei familii, verifica daca fata nu se pune "de vanzare" pe internet!

| Frank51 a răspuns (pentru AS1989):

Asa este, inainte putea sa o faca doar cu vecinii, acum o poate face cu tot orasul, mare diferenta. Singurul lucru care s-a schimbat este tehnologia laughing

| Hammurabi a răspuns:

De unde și cum am putea știi noi ce-și dorește fiecare?
Intreabă-le personal.

| sofisis a răspuns:

Ma sincer, cumva. vrei, nu vrei tot acolo ajung majoritatea femeilor. Sunt mult mai putine femei singure si fara copii decat barbati.
Uite de exemplu eu nu mi-am dorit nici sa ma marit, nici sa am copii. Deci sunt maritata si am 3 copii laughing))))
Da, majoritatea tindem spre familie

| Celcestietot a răspuns (pentru sofisis):

Pot sa te intreb de ce nu ti-ai dorit asta initial?

| helpforyou a răspuns (pentru sofisis):

Cam toata lumea ajunge sa-si faca o familie. Asa ne-am organizat din punct de vedere social. A fost mult mai usor ca sa se imparta atributiile intre cei doi.

Felicitari siiubire multa de la cei trei copii.

| sofisis a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu a fost niciodata ceva ce mi-am dorit. Nu ma vedeam maritata sau mama.

| Dismally a răspuns:

Cam toate isi doresc o familie, barbatii sunt mai putin interesati de asta.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| carevaescu a răspuns:

La modul simplu, da, bineînțeles că mai există.

Ceea ce s-a normalizat însă in era noastră a fost ideea că este ok sa te distrezi sexual cu n oameni. Rezultatul concret a fost ca felul in care se privește la o relatie serioasă si stabilă s-a schimbat enorm.

In primul rand, așteptările s-au schimbat. Criteriile de selectie nu mai sunt aceleas. Timpul pentru o decizie s-a schimbat. Car si simtul responsabilitatii fata de relatie. Etc.

Dar, online e un mediu tricky. Orice fata abordezi e abordata in paralel de multi altii. Nu este ca si cum te va cunoaște.

Sfatul meu este: acum ca ai detectat un mediu - cel online - in care oamenii nu sunt genul tau care sa vrea familie, schimba-l. Caută in altă parte

| helpforyou a răspuns:

De ce crezi ca nu mai exista? Ai avut experiente de genul?
Eu vad destule fete care se casatoresc dupa liceu, altele in timpul facultatii. Deci, da, mai exista.

| AS1989 explică (pentru helpforyou):

Eu nu am un grup de prieteni foarte mare, majoritatea sunt in cuplu.singurw modalitate de a cunoaște pe cineva e online, insta, facebook.insa tot ce vad e acolo sunt tipe pe a căror figura se vede dorința de aventura, nu dorința de a avea pe cineva cu care sa meargă pe același drum în viață

| helpforyou a răspuns (pentru AS1989):

Da, pe online este dificil de gasit o relatie serioasa.

| Celcestietot a răspuns (pentru helpforyou):

Cred ca tu ai gasit o fata intr-un context social.

| helpforyou a răspuns (pentru Celcestietot):

De unde stii ca am gasit o fata?

| Celcestietot a răspuns (pentru helpforyou):

Asa presupun.

| iulia0514 a răspuns:

Normal ca există! Cam 95 % dintre femei își doresc o relație stabila și o familie!

| TheGentleman a răspuns:

Majoritatea vor o familie, cu condiția să întâlnească mediul propice, care să le ofere siguranță, confort și prosperitate.

Am colege de liceu, despre care n-ai fi zis că au preocupări de genul. Dar ce să vezi? Au emigrat, și la scurt timp după aceea, pac! relație stabilă și copil.

Cam același lucru s-a întâmplat și cu colegii mei, care în acea perioadă aveau reputație de gagicari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca exista.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Le gasim noi tinder wolfule, arr laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Arr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Familia este leaganul civilizatiei umane pana la urma si normal ar fi sa procream in continuare pentru a duce mai departe stiinta umana împreună cu (dovezile) sau mai bine spus (amprentele) existentei noastre personale umane, fiindcă vrem nu vrem ne aflam pe aceasta lume pentru a ne inmulti si a trai intr-o comunitate interumana, deoarece suntem facuti pentru a socializa si socializarea este un domeniu important pentru lingvistica umana.

| AdioTPU a răspuns:

Da. Dacă găsesc partenerul compatibil.

| just4ubr2015 a răspuns:

Atata timp cat femeile vor cauta bani la barbati va exista si familii ij ziua de azi toate vor barbat cu salariu mare sa fie din armata popa medic streaper si sa aiba casa masina si bani restul nu conteaza,,,

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Daa!