| AS1989 a întrebat:

Salut! Mai exista fete/femei care își doresc o familie?

Răspuns Câştigător
| CleanHeart a răspuns:

Da dar multe dintre noi nu ne grăbim până când nu suntem pregătite pentru lucru asta și nu doar sa vrem, să avem și calitățile alea pentru o familie și pe cineva să tragă în aceeași direcție.

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca exista.

| TheGentleman a răspuns:

Majoritatea vor o familie, cu condiția să întâlnească mediul propice, care să le ofere siguranță, confort și prosperitate.

Am colege de liceu, despre care n-ai fi zis că au preocupări de genul. Dar ce să vezi? Au emigrat, și la scurt timp după aceea, pac! relație stabilă și copil.

Cam același lucru s-a întâmplat și cu colegii mei, care în acea perioadă aveau reputație de gagicari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal.

| iulia0514 a răspuns:

Normal ca există! Cam 95 % dintre femei își doresc o relație stabila și o familie!

| helpforyou a răspuns:

De ce crezi ca nu mai exista? Ai avut experiente de genul?
Eu vad destule fete care se casatoresc dupa liceu, altele in timpul facultatii. Deci, da, mai exista.

| AS1989 explică (pentru helpforyou):

Eu nu am un grup de prieteni foarte mare, majoritatea sunt in cuplu.singurw modalitate de a cunoaște pe cineva e online, insta, facebook.insa tot ce vad e acolo sunt tipe pe a căror figura se vede dorința de aventura, nu dorința de a avea pe cineva cu care sa meargă pe același drum în viață

| Frank51 a răspuns:

Înainte existau? Tu ai făcut studiul?

| carevaescu a răspuns:

La modul simplu, da, bineînțeles că mai există.

Ceea ce s-a normalizat însă in era noastră a fost ideea că este ok sa te distrezi sexual cu n oameni. Rezultatul concret a fost ca felul in care se privește la o relatie serioasă si stabilă s-a schimbat enorm.

In primul rand, așteptările s-au schimbat. Criteriile de selectie nu mai sunt aceleas. Timpul pentru o decizie s-a schimbat. Car si simtul responsabilitatii fata de relatie. Etc.

Dar, online e un mediu tricky. Orice fata abordezi e abordata in paralel de multi altii. Nu este ca si cum te va cunoaște.

Sfatul meu este: acum ca ai detectat un mediu - cel online - in care oamenii nu sunt genul tau care sa vrea familie, schimba-l. Caută in altă parte

| AS1989 explică (pentru Frank51):

Înainte de fenomenul asta online, sunt sigur că erau.nu aveam acces la 9 multitudine de persoane, fetele rămâneau cu cineva, nu aveam 15 inși pe zi care le scriau oferindu-le ocazia să aleagă. acum au de unde alege și cu atâta ispita in jur, prefera să tot schimbe decât să se așeze la casa lor.e o părere personală, dar știm toți că așa e, nu?

| ReddY25 a răspuns:

Da

Bula
| Bula a răspuns (pentru AS1989):

Gandeste-te: care a fost prima meserie in lume!
Atunci nu a existat internet, dar au facut acelasi lucru.
Acum au posinilitate mai are sa-si faca publicitate, pentru doritori de placeri ocazionale.
Daca vrei sa-ti gasesti o fata pentru intemeierea unei familii, verifica daca fata nu se pune "de vanzare" pe internet!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

]ntrebarea d-tale este retorică, provocatoare. Acum, de ce o pui? Cauți și nu găsești? Faci eforturi și nu reușești? Ești disperat?

| Frank51 a răspuns (pentru AS1989):

Asa este, inainte putea sa o faca doar cu vecinii, acum o poate face cu tot orasul, mare diferenta. Singurul lucru care s-a schimbat este tehnologia laughing

| RAY a răspuns:

Barbati vor doar sex, majoritatea, asta se poate vedea, și asa e programat genetic, dar femeile cauta pe cel mai bun mascul cu care sa aibă o relație pe termen lung, acum depinde și de vârstă fetele mai tinere cauta și ele aventuri apoi după 25 ceva serios dar și bărbați după o vârstă cauta ceva pe termen lung după o vârstă

| helpforyou a răspuns (pentru AS1989):

Da, pe online este dificil de gasit o relatie serioasa.

| Dismally a răspuns:

Cam toate isi doresc o familie, barbatii sunt mai putin interesati de asta.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Daa!

| Hammurabi a răspuns:

De unde și cum am putea știi noi ce-și dorește fiecare?
Intreabă-le personal.

| Drimmero a răspuns:

Or mai exista, daca nu gasesti ce trebuie, mai cauta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Familia este leaganul civilizatiei umane pana la urma si normal ar fi sa procream in continuare pentru a duce mai departe stiinta umana împreună cu (dovezile) sau mai bine spus (amprentele) existentei noastre personale umane, fiindcă vrem nu vrem ne aflam pe aceasta lume pentru a ne inmulti si a trai intr-o comunitate interumana, deoarece suntem facuti pentru a socializa si socializarea este un domeniu important pentru lingvistica umana.

| Celcestietot a răspuns (pentru helpforyou):

Cred ca tu ai gasit o fata intr-un context social.

| Celcestietot a răspuns:

Exista, doar ca trebuie sa dai de ele. Sunt sanse mici sa intalnesti pe cineva pe internet happy

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Le gasim noi tinder wolfule, arr laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca da! peste 90% din fete isi doresc sa aiba o familie si copilasi la un moment dat in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Arr

| helpforyou a răspuns (pentru Celcestietot):

De unde stii ca am gasit o fata?

| sofisis a răspuns:

Ma sincer, cumva. vrei, nu vrei tot acolo ajung majoritatea femeilor. Sunt mult mai putine femei singure si fara copii decat barbati.
Uite de exemplu eu nu mi-am dorit nici sa ma marit, nici sa am copii. Deci sunt maritata si am 3 copii laughing))))
Da, majoritatea tindem spre familie

| Celcestietot a răspuns (pentru helpforyou):

Asa presupun.

| Celcestietot a răspuns (pentru sofisis):

Pot sa te intreb de ce nu ti-ai dorit asta initial?

| helpforyou a răspuns (pentru sofisis):

Cam toata lumea ajunge sa-si faca o familie. Asa ne-am organizat din punct de vedere social. A fost mult mai usor ca sa se imparta atributiile intre cei doi.

Felicitari siiubire multa de la cei trei copii.