| TeDyx a întrebat:

Salut,mama mea este judecător la curtea de apel, sora mea este avocat barou de București. Dispun de prea mulți bani si cred ca si asta este problema. Tatal meu a murit acum2 ani împușcat in armata in urma unui incident.Eu am căzut in depresie, am rămas 2 ani repetent, asta fiind al 2 le-a,încerc sa-i spun mamei sau surorii,ca am rămas de doua ori,si ca sa ma ajute dar ele nu ma asculta, îmi bagă bani in buzunar si spune vorbim mâine si nu mai vorbim, eu petrec mult timp in cartier la grătare baruri cluburi tot felul de prostii dar nu fumez si nu ma droghez, ce as putea face mai departe? mi-e frica pentru ce voi face in viitor.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand condoleante, este greu sa-ti pierzi un parinte la o varsta destul de frageda.
Ar fi bine sa renunti la viata actuala si sa-ti pui ordine in viata. Deja ai pierdut 2 ani si pierduti raman dar nu trebuie sa mai pierzi si altii. Daca nu te ajuti singur este greu de crezut ca o sa te ajute altii, desi familia ar fi trebuit sa te ajute.
Parerea mea este sa te adresezi unui psiholog, acesta te va putea ajuta mai bine decat oricare dintre noi.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

In primul rand trebuie sa te ordonezi, sa treci peste sa iti faci un plan si sa il urmezi, ai pierdut 2 ani, incearca sa nu mai pierzi si altii.