| IoanieCriminalul a întrebat:

E pacat sa rulez, sa fumez si sa ma droghez?

Răspuns Câştigător
| BrokenArrow a răspuns:

Ce viata ar fi aceea fara vicii?

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

DA! Da! Da! Este pacat de tineretea si sanatatea ta!

| PaulTalent a răspuns (pentru EmaS):

Sunt unele droguri care te ajuta sa'l descoperi si sa'l vezi pe Dumnezeu.De ce crezi ca nu ar fi bune? ...si nu e nimic facut in laborator, planta se gaseste in mijlocu Amazonului, pur natur.

| TrentonChase a răspuns (pentru EmaS):

De ce calugarii greci fumeaza? Nu e pacat de sanatatea lor?

| IoanieCriminalul explică (pentru EmaS):

De ce sa traiesc mai mult fara ele?

| EmaS a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Nu neaparat mai mult ci mai bine, mai sanatos.

| JuAl a răspuns (pentru PaulTalent):

Orice lucru care iti da dependenta reprezinta o idolatrie.

| Esperança a răspuns:

Ar trebui să te gândeşti în primul rând, dacă aceste lucruri te ajută cu ceva.

| OOOLEOOO a răspuns:

Cand fumezi Ganja nu te droghezi, meditezi si te descoperi pe tine.

| M25M a răspuns:

In crestinism da, in alte religii nu.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Da suflet drag! e pacat happy.
Nu ştiţi că trupul vostru este Templul Duhului Sfânt care locuieşte în voi şi pe care L-aţi primit de la Dumnezeu? Şi că voi nu sunteţi ai voştri?
Căci aţi fost cumpăraţi cu un preţ. Proslăviţi, dar, pe Dumnezeu în trupul şi în duhul vostru, care sunt ale lui Dumnezeu.

Nu ştiţi că voi sunteţi templul lui Dumnezeu şi că Duhul lui Dumnezeu locuieşte în voi?

Dacă nimiceşte cineva templul lui Dumnezeu, pe acela îl va nimici Dumnezeu; căci templul lui Dumnezeu este sfânt, şi aşa sunteţi voi.

Feriţi-vă de orice se pare rău.

Şi Dumnezeu a zis: „Iată că v-am dat orice iarbă care face sămânţă şi care este pe faţa întregului pământ şi orice pom care are în el rod cu sămânţă: aceasta să fie hrana voastră.

Toate lucrurile îmi sunt îngăduite, dar nu toate sunt de folos; toate lucrurile îmi sunt îngăduite, dar nimic nu trebuie să pună stăpânire pe mine.

| Thunderstruck a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Cat de urata e credinta crestina...Am fost cumparati? Nu suntem ai nostri? Locuieste o fantoma in noi? Ce urat, n-as putea niciodata sa fiu crestin.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Thunderstruck):

Nu ai vorbi asa daca L-ai cunoaste pe Dumnezeu.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Thunderstruck):

Si draga sunt doar 2 tipuri de duh, bun si rau.

| Thunderstruck a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Nici tu n-ai zice de Mos Craciun ca nu exista daca L-ai cunoaste.

| TheGoalKeeper a răspuns (pentru Thunderstruck):

알이나 are perfecta dreptate si Thunderstruck atat timp cat nu esti crestin nu ai cum sa intelegi religia crestina si cum nu poti sa o intelegi sfatul meu e sa nu vorbesti aiurea despre ce nu stii happy!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Thunderstruck):

Mos Craciun nu imi raspunde la rugaciuni, Dumnezeu mi-a raspuns.

| Thunderstruck a răspuns (pentru TheGoalKeeper):

Am fost crestin aproape toata viata mea, cine vorbeste aiurea aici?

| Thunderstruck a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Mie imi raspunde la scrisori, scrie-i si tu, incearca doar.

| HueyFreeman a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Draga, nimeni nu iti raspunde la monolog, ca doar de aceea este monolog. Daca intr-adevar ti-ar raspunde atunci ar fi dialog, si vad ca lu doamne doamne i s-a taiat abonamentu la telefon, sau mai bine zis nu a avut niciodata.

| BrokenArrow a răspuns (pentru Thunderstruck):

Unii pur si simplu nu vad magia lu' Mosu.

| dracu14 a răspuns:

Nu,daca nu faci ce-ti place atunci traiesti degeaba

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

-Do what you wanna do, be you.
-God loves you anyway.

| unbaiatanonim a răspuns:

Nu, ba chiar e recomandat, scrie in biblie.

"Si atunci, Dumnezeu a creat iarba pentru ca toate fapturile pamantului sa se bucure si sa o arda. Si Dumnezeu a vazut ca e bine si a continuat." (Geneza 12:24)

| BrokenArrow a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Iar ceea ce scrie in biblie e sfant. Deci si prin urmare, iarba a fost facuta sa fie arsa si consumata.

| Zodiac a răspuns:

laughing)))))))))Cat de tare e aia cu biblia unbaiatanonim.
Respect fratelaughing)