| UserName250000 a întrebat:

Nu il mai suport pe tatal meu. De pe 11 August (am nou laptop) pana ieri am avut Windows 10 Fall Creators si s-a miscat excelent. Azi m-am trezit cu Windows 7 instalat. Problema e ca am doar 54 mbps la internet, nu 105-110. I-am zis tatalui meu, am si plans si mi-a zis ca daca nu stau cu Windows 7 imi va interzice laptop-ul si telefoul pentru totdeauna.
Pe Windows 10 Fall Creators aveam 149 FPS-uri in GTA San Andreas, acum pe Windows 7 am doar 53. In GTA 5 aveam 32 fps-uri, acum am doar 10. Pe CS:GO aveam 102 FPS-uri, acum am 37.
Chiar si internetul meu e slab. Am umblat in setari si viteza tot la 54 mbps ramane.
Pe Youtube in 1080p60 se misca foarte bine, acum urmaresc doar in 480p pentru ca se blocheaza in 1080p60, iar in 720p60 se misca in frame-uri.
Windows-ul celalalt pornea in 20 de secunde, acum porneste in 65 de secunde.
Deci ce sa fac cu tatal meu? I-am zis ca nu imi place Windows 7, el zice ca voi ramane fara laptop si telefon si tv pe viata. Vreau inapoi Windows 10 Fall Creators. Ce sa-i spun?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă-l de ce ți-a instalat Windows 7 și explică faptul că de când îl ai nu îți mai merge laptopul așa bine.

| UserName250000 explică (pentru anonim_4396):

Pai l-a instalat ca asa a vrut el! Si laptop-ul e din 11 August, e nou. Nu e de la laptop!

| anonim_4396 a răspuns (pentru UserName250000):

Deci să înțeleg că împarți laptopul cu el? Dacă este așa, poți face dual-boot cu Windows 10 și Windows 7.

| UserName250000 explică (pentru anonim_4396):

Nu! Nu am deloc Dual Boot! Deja ma plictisesc cu Windows 7! Nu stiu ce sa-i spun ca vreau inapoi zecele.

| unvecin a răspuns:

Tatăl tău are așteptări de la tine. Află care sunt, împlinește-le și totul va fi bine.

Nu sunteți oponeți, caută soluția care vă face bine la amândoi.