| UserName250000 a întrebat:

E de la Windows, de la Chrome sau de la Youtube. Pur si simplu e a 4-a oara cand imi face lag in fullscreen la video-urile 48, 50 si 60 FPS. Video-urile in fullscreen pana la 30 FPS se misca excelent, chiar si in 1440p, dar daca ma uit in 1080p60 se misca prost in fullscreen. Zilele trecute nu era asa. Ce se intampla? Ce pot face? Am incercat tot si nu merge.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa parerea mea, problema este atat de la viteza de internet, cat si de la pretentiile tale exagerate.
Un film se vede perfect si la 30 fps, orice marire incarca sistemul in plus. De asemenea, daca scazi rezolutia de la 1080 la 720 (HD) sau mai mic, atunci lag-urile dispar, chiar daca ai internetul cu viteza mica sau calculatorul mai slabut.

| AlleXuSS a răspuns:

Salut primul pas ar fi sa faci un test al vitezei la net http://www.speedtest.net/ daca toate iti ies cu +10mb inseamna ca e ceva hardware incearca cu Task Manager si vezi care-ti mananca ramii, procc!