| anonim_4396 a întrebat:

Pentru baieti :
ati putea iubi, sa fiti prieten cu o fata care :
- are acnee (se stie ca acneea nu trece niciodata, nu exista tratament de disparitie).
- nu se imbraca elegant, nu isi vopseste unghiile, nu se epileaza, etc
- este o fata foarte religioasa, ortodoxa (ceea ce e egal cu modul in care se imbraca, nu da importanta pe imbracaminte, e modesta)
- ii place natura, filosofia, istoria, arta, viata, calatoriile, tine la traditii si obiceiuri

O zi buna!

12 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

De ce nu? Daca tipa e ok si va intelegeti, ce conteaza?

| whatevernvm a răspuns (pentru whatevernvm):

Ah, era pentru baieti, sorry

| Seby52 a răspuns:

Daca m-as intelege cu persoana bine chiar nu as vedea o problema. Singura chestie care m-ar deranja ar fi epilatul, un lucru care tine totusi de igiena.

| Divy a răspuns:

Am văzut fete cu acnee pe față și da am iubit vreo 2-3, îmi plăceau și felul cum arată.
Nu hainele îl fac pe om ci omul pe haine, multe persoane au haine deosebite dar asta nu înseamnă că sunt frumoase.
În privința epilatului nu prea sunt fan, și nici nu mă deranjează părul dacă nu e excesiv.
Cu unghiile nu văd diferența între o fată cu unghii făcute și alta cu ele binefăcute, acestea fiind prea nesemnificative.
Când vorbești de frumusețe ține mai mult de lucrurile pe care le menționezi.
Nu văd nimic rău în a fi religios, dar la capitolul modestie nu ține numai de îmbrăcăminte ci prin felul de viață.
Deci legat de hobby-uri fiecare le are și sunt diferite, dar ca să te înțelegi cu o persoană trebuie să poți comunica și să ai lucruri în comun.
Poți să-mi explic rostul întrebării din punctul tău de vedere?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Duuute ma deaici? o ortodoxa sa faca asa ceva? iiiiimpooosibil.ma eu te cred adica si eu sunt ortodox, da ce faci cu dasteptii astia de atei ca-s teligenti tare si au o parere atat de buna despre ei incat un ortodox nu poate fi destept.Cat despre acnee, dispare cu timpul, ori se estompeaza fiindca am avut coleg si apropiati care nu mai au probleme. bine si cu o crema cu un medicament ceva, se poate trata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cine ti-a spus tine ca eu sunt ateu? Si eu sunt ortodox, dar nu practicant in sensul ca nu merg duminica de duminica si sarbatoare de sarbatore la Biserica, decat ocazional. Asta nu am auzit nicaieri : acneea dispare.

| OMFGConrad a răspuns:

Da.
- Acneea dispare
- Pilozitatea în exces mă deranjează.

| Ripley a răspuns:

Iubirea nu tine cont de felul cum se imbraca cineva, cum isi face unghiile si daca are acnee. Iubire vine din conexiunea pe care o ai cu persoana aceea. Daca ai o legatura sufleteasca puternica cu persoana, apare si iubirea. Si astfel de iubire tine, spre deosebire de "iubire" fata de cum arata o persoana. Felul in care arata o persoana se va schimba in timp, si atunci va disparea si iubirea.

| justanotheralien a răspuns:

Dude, eu sunt fata dar vreau sa spun ca daca o placi nu trebuie sa iti pese ce zice lumea despre voi, si nu trebuie sa incerci sa o schimbi.

| DELFINI a răspuns:

Nu, nu as putea fi. Vorbesc din punctul meu de vedere:
Acneea si cosurile nu cred ca sunt o problema asa mare, sunt fete frumoase si cu chestii din astea mai naspa pe fata. Dar, cred ca toti baietii ar vrea o fata mai atractiva, una care se imbraca calumea, care are grija de corpul ei. Ce gen de fata ai descris tu acolo suna mai mult a pocaita, genul ala mai timide, care tin doar la partea sufleteasca, nu si la fizic. Am vazut tot felul de raspunsuri gen "daca e de treaba si te intelegi cu ea, de ce nu?''. Doar ciudatii ar zice asa ceva. Poate sunt mai nesimtit, dar cine nu se uita la fizic prima data? Ce baiat s.ar afisa cu o asemenea femeie in public? Poate unul la fel ca ea, spiritual, sufletist. Depinde si de caracterul baiatulu, dar o femeie asa nu cred ca ar iesi prin cluburi, nu s.ar afisa in public, si mai nou toti baietii cauta asta: fete frumoase, ingrijite, de invidiat.

| anonim_4396 explică (pentru DELFINI):

Ai dreptate, cam asa este. Desi stii care e ideea? Sa recunosc si eu, nu sunt cine stie ce top model sexy barbat, dar nu stiu cum se face ca tot amaratele, sarantoacele si uratele se leaga de mine, adica nu am si eu parte de fete care arata bine, asa cum imi doresc. Nu stiu, poate acesta imi e destinul si... trebuie sa-l acept din pacate!

| anonim_4396 explică (pentru DELFINI):

Daca vrei sa discutam mai multe, scrie-mi in privat happy!