| Veteranul a întrebat:

Salut, sunt din vestul romaniei si ma voi duce 1 saptamana intr-un schimb de experienta scolara (am 17 ani) in Republica Moldova timp de 1 saptamana si voi sta la un elev de acolo.
Intrebarea mea este ce as putea sa le duc cadou lor? Ca nu e frumos sa mergi cu mana goala,stiti voi... Alcool n-am cum ca au ei mai buni, ciocolata nici atat, habar n-am ce sa duc.

Răspuns Câştigător
| JeSuisAnonyme a răspuns:

SI eu sunt din nord-vestul romaniei si am neamuri pe langa Moldova.
Daca mergi cu trenul sau cu masina faci cam o zi, asa ca ai putea duce ceva gustari cu specific din vestul Romaniei.

Din zona banatului:
-Pogaci
-Papanasi
-Galuste cu prone

Daca nu vrei ceva gatit poti sa duci pulovere, manusi, fulare tricotate, un cadou frumos pentru iarna. O carte despre frumusetiile romaniei.

Bafta! big grin

2 răspunsuri:
| ServicePC a răspuns:

Pt mama elevului un buchet de flori si pentru elev o carte sau un dvd cu un joc, pentru tata un fular ca tot vine iarna sau o pereche de manusi si cam atat, depinde si ce buget ai disponibil.

| ctlaida a răspuns:

Pai mamei elevului i-ai o floare la ghiveci ca este mai durabila, tatalui ii poti lua un suvenir din zona ta, iar baiatului un tricou misto!
Bafta si sper sa iti placa experienta!