| deea_6193 a întrebat:

Salut.sunt o fata timida ma inrosesc foarte repede cand vorbesc cu cineva. ce as putea sa fac ca sa nu ma mai inrosesc? multumesc:*

Răspuns Câştigător
| csintalan a răspuns:

Si barbati inrosesc, la noi mai ales atunci cand mai tragem cate o minciunica.
Noi ne obisnuim si-si.
Fetele sunt mai atragatoare cand inrosesc, este un lucru minunat sa vezi, mai ales cand le spui,, te iubesc,, pentru prima oara. Caci dupa 100 de spusuri se ingalbenesc, dupa 1000 de ori nu te mai cred, iar 100000 te parasec ca nu se mai inrosesc.

39 răspunsuri:
| IntrebariFuckingCiudate a răspuns:

Si eu ma inroseam foarte tare acum 2-3 ani. Stiu prin ce treceti, e clar ca nu e niciun avantaj in asta, te darama psihic doar. Dar, pot sa spun ca in ultimul an ma inrosesc mult mai rar si nu foarte tare cand o fac. Inainte ma inroseam din absolut orice, acum doar cand sunt foarte jenat. Am observat ca trece odata ce iesi in lume, vorbesti mult cu oamenii si iti faci multi prieteni de sex opus. E adevarat ca trebuie sa ai incredere in tine dar cand vezi ca te inrosesti e clar ca nu mai ai, e logic laughing Acum am 17 ani iar cand aveam vreo 14-15 ma inroseam foarte des. Sper sa treaca de tot pana la urma. Stai linistita, interactioneaza mai mult cu oamenii si ai sa vezi daca se intampla ceva miracole laughing Numai bine

| ssamoila09 a răspuns:

Deci nu esti singura...si eu sunt la fel.e un fel de boala nu e periculoasa doar ca ai prea multe bule rosii in sange mai multe decat albastru big grin happy nu sunt echilibrate

| deltinaurelian a răspuns:

Gindeste pozitiv totdeauna despre pers. ta

| Dan_Adrian_1986_IfWD a răspuns:

Https://ereutofobie.ro/ despre frica de a te inrosi si cum poate se poate trata. In cazuri mai grave exista si o operatie pentru aceasta fobie.

| sensi01 a răspuns:

Nu e niciun avantaj, clar! Starile astea te darama psihic. E jenant, frustrant si penibil de-a dreptul. Este cel mai mare complex al meu si de multe ori cand mi se intampla sa rosesc imi vine sa urlu de furie. As face orice sa scap de acest "handicap", m-as simti descatusata, eliberata psihic. E un paradox ce mi se intampla, pentru ca imi place sa interactionez cu oamenii, am o sumedenie de prieteni si n-am niciun complex de inferioritate. Si-atunci ma-ntreb, de ce mi se intampla asta? Nu merge cu nimic, va spun din experienta proprie. Nu inteleg care-i legatura cu operatia ETS, dar ma voi documenta.

| ionuther a răspuns:

Baga mult, mult, adica foarte mult fond de ten laughing) si merge :p

| alex_8053 a răspuns:

Si eu patesc exact la frl...cind trebuie sa spun ceva minciuna sau sunt rusinat ma inrosesc foarte tare... Dar de la o vreme am gasit solutiabig grin. Ori ma intorc cu spatele si imi gasesc altceva de facut pina trece roseata ori ma gindesc ca nu se intimpla nimic si ma relaxez

| cryssu a răspuns:

Sh eu ma inrosesc foarte des cand vb cu orice persoana, iar prietenele mele imi spun foarte des "nu te mai inrosi" si ma inrosesc sh mai rau si nu`mi place deloc straight face, iar nu pot fi cu un baiat ptc ma inrosesc. ce sa mai fac? crying

| nicux a răspuns:

Buna! Cat a costat operatia?